10 квітня – День братів і сестер: історія свята та привітання

10 квітня - День братів і сестер: історія свята та привітання
10 квітня - День братів і сестер: історія свята та привітання

Традиція відзначати День братів і сестер 10 квітня прийшла із США, його англійська назва – Siblings Day (National Siblings Day).

День братів і сестер відзначається в різних країнах світу 10 квітня. І це чудовий привід згадати про те, що на Землі є близька споріднена душа.

Це, поки що, не дуже відоме свято, виникло для того, щоб продовжити традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи відносини між близькими людьми, якими і є по відношенню один до одного брати і сестри.

Сама по собі традиція вшанування теплих стосунків брата і сестри, протягом усього життя існувала у багатьох народів. В Індії й сьогодні є відповідне національне свято – Ракша-бандхан.

Ідея заснування цього свята належить Клаудії Еварт, яка втратила своїх рідних брата й сестру в ранньому віці. В пам’ять про них Клаудія вирішила організувати проведення свята, а в якості дати обрала 10 квітня – День народження її сестри.

Головна ідея свята полягає в підтримці теплих відносин, згуртуванні сім’ї. Тому громадські організації та активісти проводять в цей день майстер-класи, виставки, концерти та інші святкові заходи, влаштовують акції, фестивалі.

Привітання з днем братів і сестер

***

Вітаю з днем братів і сестер! Як чудово, що у мене було з ким ділити свої дитячі радощі і печалі, разом грати і битися, просити поради і відчувати рідне плече. Бажаю тобі справжнього щастя, щирої любові, і нехай твої діти будуть так само близькі, як і ми з тобою!

***

Вітаю з Днем братів і сестер. Бажаю, щоб з рідною дорогою людиною ніколи не було нудно, щоб з ним можна було завжди поділитися і радістю, і особистим переживанням. Здоров’я вам, взаєморозуміння, спільних успіхів і щирої гордості за перемоги один одного.

***

Немає нічого міцніше за родинні зв’язки. Ви самі близькі люди один одному. Брат завжди береже сестер, а сестра – це вічна опіка брата. Живіть завжди в злагоді, дружбі і любові. Тримайтеся душами один за одного. Нехай щастя, завжди буде над головою. Здоров’я і всього самого доброго.