30 вересня — Віри, Надії, Любові та Софії: історія свята, привітання

30 вересня — Віри, Надії, Любові та Софії: історія свята та привітання

Віри, Надії, Любові та матері їх Софії – свято, історія якого показує, що справжня віра може бути непохитною. Саме тому, таке торжество дуже цінується і поважається серед всіх віруючих людей. До речі, відзначається Віри, Надії, Любові та матері їх Софії щорічно 30 вересня. І в честь цього свята, ми вирішили розповісти вам його історію.

Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: історія свята

Жінка на ім’я Софія жила в Римі у II столітті, за часів правління імператора Адріана. Вона мала трьох доньок, яких назвала іменами головних християнських чеснот: Віра, Надія та Любов. Жінка втратила чоловіка, проте жила благочестиво, дбайливо виховувала доньок, привчала їх виявляти в житті ті християнські чесноти, імена яких вони мали, даючи їм приклад мужності та витривалості у святій вірі. І дівчатка виростали гарними та розсудливими.

Коли у 137 році почалося переслідування християн, матір з доньками ув’язнили та відправили на суд до імператора. Коли він довідався про належність родини до християнства, то побажав особисто побачити трьох сестер і їхню матір. Вірі було 12 років, Надії – 10, а Любові – лише 9. Усі четверо без страху визнали перед імператором, що сповідують віру в Христа.

Адріан доручив родовитій жінці Палладії переконати матір та дочок вернутися до ідолопоклоніння. Проте сестри не змінили своїх переконань.

Тоді їх знову привели до імператора, який почав наполягати, щоб дівчата принесли жертву язичницьким богам. «У нас є Бог Небесний, – відповіли вони, – Його дітьми ми бажаємо залишитися, а на твоїх богів плюємо і погроз твоїх не боїмося. Ми готові постраждати й навіть померти заради дорогого нам Господа нашого Ісуса Христа».

Розгніваний Адріан велів катувати дітей – і всіх трьох сестер на очах одна в одної та їхньої матері замучили до смерті. Софія похоронила останки своїх доньок і два дні не відходила від їхньої могили. На третій день Господь послав матері смерть і прийняв її душу.

Софію, котра зазнала великих душевних мук за Христа, разом із доньками Церква зарахувала до лику святих.

У день Віри, Надії, Любові і Софії жінкам з цими іменами дарують подарунки. Іменинниці ж за традицією вирушають на вранішню службу в храм, щоб ушанувати своїх батьків.

Привітання з іменинами на свято Віри, Надії та Любові

Вітаючи Тебе сьогодні,
Сказати хочу знов і знов,
Нехай завжди живуть з Тобою
Надія, Віра та Любов.
Хай добрий Ангел із небес
Боронить і не розчарує,
І дивних тисячі чудес
В житті твоїм Тобі дарує.

***

Нехай життя тече рікою,

серед полів, серед дібров,

Хай завжди з Тобою будуть

Надія, Віра та Любов!

***

Нехай Софія від вас відведе всі негоди,
А Надія і Віра подарують вам щастя.
І Любов у ваше життя прийде непомітно,
І від цього ваша душа розквітне.
Я бажаю вам радість і ніжність пізнати,
І як зірки на небі яскраво палати!

***