5 безкоштовних онлайн-майданчиків, які допоможуть дитині від 2 до 18+ вивчити англійську

5 безкоштовних онлайн-майданчиків, які допоможуть дитині від 2 до 18+ вивчити англійську
5 безкоштовних онлайн-майданчиків, які допоможуть дитині від 2 до 18+ вивчити англійську

У сучасному світі на успіх в житті безпосередньо впливає знання англійської мови. Вона відкриває двері до кращих університетів країни, культурних обмінів, більших можливостей у кар’єрі. 

Кожна мама переймається про майбутнє своєї дитини, і багато хто розуміє дійсну цінність іноземних мов. Тому сучасні батьки розглядають англійську як одну з основних навичок, якою має володіти їхня дитина, і віддають вивчати іноземну ще з малого віку. За даними цифрової платформи онлайн-школи англійської мови EnglishDom, 14% наших студентів — діти від 7 до 18 років.

Проте, малеча насправді не розуміє, навіщо їй вивчати іноземну мову. Діти не мають довгострокової мотивації: і дійсно, хто в сім років буде розмірковувати над перспективами вищої освіти чи кращої кар’єри? Тому методи, які застосовуються для освіти дорослих, не спрацюють для навчання дітей. 

Дорослі навчаються свідомо: вони аналізують мову та її елементи, запам’ятовують закономірності та умови, коли та яку граматичну форму використати. Діти ще не мають таких можливостей, але вони легше всмоктують мову й надалі використовують її в розмовах або для опису предметів чи явищ. Особливо, якщо перетворити освітній процес на захопливу гру.

Вивчати англійську можна по-різному: офлайн чи онлайн, з вчителем чи за переглядом мультиків. Якщо ви ще не визначилися, який метод найкраще підійде для вашої дитини, пропонуємо підбірку онлайн-ресурсів, де можна займатися з дитиною від двох років, готуючи її до школи, а також мотивуючи вже під час навчання завдяки інтерактивності.

Lingokids

Вік: 2-8 років

Рівень: початковий

Формат: ігри, відео, пісні

Лексика: щоденні справи, їжа, спорт, одяг, родина, школа, тварини, дім

Lingokids — це мобільний додаток, у якому діти мають можливість грати в різноманітні ігри, пов’язані з англійської мовою. Наприклад, в одній з ігор річкою пливуть різні тваринки, а дитина повинна зіставити їхні назви з відповідними зображеннями. Ігри стосуються різних сфер життя — спорт, одяг, їжа, побут, тому дитина може дізнатися багато нової тематичної лексики й розвити креативність і критичне мислення.

Батьки можуть обрати рівень складності на початку використання додатку. До речі, найлегші рівні навіть можуть стати першими уроками англійської мови для дошкільнят. Безкоштовна версія пропонує три гри на день, що може бути достатньо для підтримання навчання і збереження інтересу дитини до англійської, особливо якщо використовувати інші ресурси. Повна версія коштує 15 доларів на місяць і надає необмежену кількість ігор на день, можливість грати офлайн і відкриває доступ до відстеження прогресу дитини.

PBS Kids

Вік: 4-10 років

Рівень: початковий/середній

Формат: онлайн-ігри

Лексика: природа та тварини, повсякденні справи, одяг, професії

Цей ресурс зібрав інтерактивні ігри для дітей, де вони можуть досліджувати різноманітні середовища та переноситися в різні ситуації: похід у ліс, візит на пожежну частину або прогулянку з собакою. Діти самі керують героями й обирають, в яку сторону піти або яку активність виконати вперше. Яскравий інтерфейс та гарні персонажі допоможуть зацікавити дитину та втримати її увагу, адже вона сама визначає, що відбуватиметься на екрані.

Герої ігор повільно та зрозуміло коментують свої дії англійською й знайомлять гравців із назвами предметів, які з’являються на екрані. Також є можливість ввімкнути субтитри, аби дитина могла прочитати той текст, який вона чує. 

Highlights for Children

Вік: 5-12 років

Рівень: середній

Формат: відео, факти, опитування

Лексика: біологія, наука, жарти, рецепти

Highlights for Children — це великий сайт з коротким, але цікавим та зрозумілим контентом. Багатьом дітям важко фокусувати увагу на чомусь на довгий проміжок часу, тому якщо надавати їм великі тексти чи відео, вони можуть втрати інтерес до англійської зовсім. На цьому ресурсі ви знайдете невеликі тексти на цікаві теми — чому небо синє або які існували види динозаврів, відео довжиною у хвилину з жартами або опитуваннями.

Аби користуватися ресурсом, дитина повинна розуміти базову англійську, тому цей сайт підійде тим, хто вже має певні мовні знання. Майданчик надає можливість вийти за рамки програми підручника та дізнатися, як можна використовувати англійську для оповідання простих історій чи наукових фактів.

Breaking News English

Вік: учні середньої та старшої школи

Рівень: початковий — вище середнього

Формат: новини

Лексика: наука, техніка, географія, економіка, політика

Якщо ваша дитина цікавиться всім, що відбувається навколо неї та проводить вільний час за читанням енциклопедії, поєднайте це бажання дослідити світ із вивченням англійської. Breaking News English збирає найяскравіші новини й адаптує їх в тексти від першого до сьомого рівня складності. 

Під кожним текстом ви знайдете завдання різних форматів — від питань за текстом до вільних тем для есе. Більшість цих завдань направлені для роботи в парах, тому гарна ідея — долучитися до уроку англійської мови для дитини й потренуватися разом. 

IDialogue

Вік: учні середньої та старшої школи

Рівень: вище середнього

Формат: спілкування через листи, відео, дискусії

Лексика: соціальні питання, здоров’я, наука, подорожі 

IDialogue — велика онлайн-платформа, мета якої — з’єднати дітей з різних країн світу, аби показати різноманіття і зменшити культурну упередженість. Завдяки спілкуванню з учнями з інших країн, підліток зможе розвивати англійську в умовах реального діалогу. 

І хоча на ресурсі мінімум матеріалів, присвячених вивченню англійської граматики чи лексики, діти мають можливість розширювати власний словниковий запас завдяки контенту на різні теми. У розділі Lectorium наявні освітні матеріали англійською про креативність, природні науки, кодинг та інші цікаві обговорення.

Багато дорослих мають негативний досвід із вивчення англійської, бо звикли, що вивчення іноземної мови — це важкий процес, який потребує зазубрювання чи дослівного розуміння кожного слова. Але насправді навчання може бути веселим і ефективним. Гейміфікація, або додавання ігрового процесу до освіти, набирає популярність із року в рік і показує гарні результати. Наприклад, 67,7% учнів в дослідженні Чапмана і Річа сказали, що гейміфікація мотивувала їх до навчання більше, ніж традиційний підхід. Тому на нашій платформі EnglishDom ми також застосовуємо елементи гейміфікації.

Що ще, окрім вибору стратегії навчання, можуть зробити батьки, аби допомогти дитині на шляху вивчення англійської? Підтримати, аби не знищити її бажання вчитися. Не порівнюйте успіхи своєї дитини з іншою, вірте в її сили й інтегруйте англійську в повсякденне життя за допомогою ігор — нехай вивчення мови буде цікавою пригодою, а не тяжким обов’язком.

Максим Сундалов, керівник та співзасновник онлайн-школи англійської мови EnglishDom