8 способів зменшити прискорене серцебиття в домашніх умовах за декілька хвилин

Вважається, що нормальна частота серцевих скорочень коливається від 60 до 100 ударів на хвилину. Але деякі експерти схиляються до думки, що ідеальним серцевим ритмом у стані спокою є 50–70 ударів. Причини, які можуть спровокувати тахікардію, можуть бути небезпечними (серцеві захворювання, анемія) або вони просто являють собою нашу реакцію на умови, в яких ми живемо (стрес, підвищена температура тіла, тренування). Якщо ви помітили, що ваше серце працює швидше, перше, що вам необхідно зробити, це звернутися до лікаря.

Ми зробили список методів, які можуть стати першим засобом захисту в цій неприємній ситуації. Якщо ви не бачите жодних покращень протягом 15-20 хвилин, зателефонуйте у швидку допомогу.

1. Виконайте пробу Вальсальви

Проба Вальсальви є дихальною технікою, що призводить до декількох швидких змін частоти серцевих скорочень.

Як її виконати:

 • затиснути ніс пальцями однієї руки;
 • закрити рота
 • видихнути так, мовби ви надували повітряну кульку;
 • зробіть ковток повітря низом живота
 • повторити цю техніку приблизно 10-15 секунд.

2. Слухайте “Невагому” Марконі Юніон.

Існує пісня, яка, як доведено, знижує рівень тривожності на 65%. Marconi Union створила цю композицію в тісній співпраці з Lyz Cooper, провідним звукотерапевтом з Великобританії і засновником Британської академії звукової терапії. Поєднуючи бас, ритм і мелодійність, ця музика допомагає знизити серцебиття і кров’яний тиск, зменшити рівень кортизолу.

3. Використовуйте холодну воду

Цей метод є ефективним, оскільки стимулює нерв, що блукає і допомагає контролювати частоту серцевих скорочень. Якщо ви відчуваєте, що ваше серцебиття пришвидшене, спробуйте вилити на обличчя холодну воду. Ви також можете занурити обличчя в раковину або велику миску, наповнену холодною водою. Тримайте обличчя під водою стільки, скільки зможете.

4. Сядьте рівно і робіть “вправу випорожнення”

Ця методика близька до описаного вище методу Вальсальви. Вона складається з 2 кроків:

 • стиснути м’язи шлунку і анальний сфінктер;
 • заплющте очі, ніби ви відчуваєте рух кишківника донизу.

5. Виконайте масаж каротидних синусів

Масаж каротидних синусів також допомагає при пришвидшеному серцебитті. Ця артерія проходить через горло поруч з нервом, що блукає. Ніжний масаж цієї артерії кінчиками пальців стимулюватиме сусідній нерв і знижуватиме частоту серцевих скорочень.

6. Пийте крижану воду

Згідно з цим дослідженням, є простий спосіб знизити серцебиття. Все, що потрібно зробити, це пити крижану воду. Коли людина п’є холодну воду, вона стимулює нерв, що блукає. Це в свою чергу змушує серце сповільнюватися як природний рефлекс.

7. Дихайте глибоко

Автор цього сайту довго боровся із частотними серцевими скороченнями. Він розповідає, що відчував, мовби за ним гнався сердитий носоріг або голодний гепард. Це було дуже важко і він відчував себе погано, коли це відбувалося. Тому автор створив своє власне рішення для вирішення цієї проблеми.

 • Видихнути.
 • Затримайте дихання і порахуйте до 5 або стільки часу, скільки зможете.
 • Повільно вдихайте, а потім знову видихайте.
 • Повторіть процес.

Автор попереджує, що у нього немає медичної освіти, але ця методика, здається, працює, а інші користувачі її підтверджують. Якщо ви не хочете дотримуватися порад невідомої людини, ви можете знайти багато вправ з диханням, вивчаючи дихання під час йоги.

8. Приймайте ліки

Ми всі знаємо, що кожен організм реагує на лікування по-різному. Якщо ніщо з переліку не допомогло, і ви вже проконсультувалися з лікарем, настав час розглянути питання про прийом ліків. Сьогодні існує багато різних лікарських засобів, які можуть допомогти вам у вирішенні цієї проблеми.

Що таке довгострокові методи?

У цій статті пропонуються наступні способи зниження частоти серцевих скорочень до нормального рівня:

 • Більше тренуйтеся: щоденна фізична активність уповільнює серцебиття.
 • Зменшіть стрес: виконання йоги, щоденні техніки дихання і медитація є ідеальними методами, які допоможуть вам впоратися з прискореним серцебиттям.
 • Обмежте вживання тютюнових виробів: курці мають більш високі частоти серцевих скорочень. Якщо ви кинете палити, ваш показник повинен повернутися до нормального стану.
 • Схудніть (за необхідності): люди з ожирінням мають значне збільшення середньої частоти серцевих скорочень. Втрата ваги – це перший крок до вирішення цієї проблеми.

Прислухайтеся до наших порад, і будьте здорові!

Джерело