Англійська для офіціантів: як вивчити англійську для обслуговування клієнтів

Англійська для офіціантів: як вивчити англійську для обслуговування клієнтів

Англійська для офіціантів: що потрібно знати і як краще вчити

Для працівників ресторанів знання іноземної, особливо англійської – величезний плюс. Це можливість працювати у найпрестижніших закладах України, Європи, Америки, висока зарплата та хороші чайові. Перспективи загалом більш ніж привабливі. Залишається тільки вирішити – які фрази слід вивчити насамперед, і як це швидше зробити.

Джерело інформації: https://englishprime.ua/kursy-anglijskogo-dlya-ofitsiantov-i-barmenov/

На якому рівні потрібно знати англійську офіціанту

На якому рівні необхідно знати англійську для роботи офіціантом? Відповісти однозначно на це питання складно. Єдине, що можна стверджувати з ймовірністю 99%, це те, що в жодному ресторані від офіціанта не вимагатимуть знання англійської на рівні носія.

Більшості роботодавців достатньо чути від співробітників упевнений Pre-Intermediate. У найпрестижніших ресторанах – максимум Upper-Intermediate.

Що потрібно вивчити, щоб обслужити клієнта

Які слова англійською мовою необхідні офіціантам для роботи в ресторані? Офіціант знайомить гостей закладу з меню, пропонує ті чи інші варіанти. Приймає замовлення і приносить рахунок. Коло спілкування персоналу, зайнятого приготуванням обідів та вечерь, невелике. З цієї причини кухонному працівникові достатньо знати назви продуктів, які він замовлятиме у постачальників.

Співробітник бару має справу із напоями. Він повинен знати назви інгредієнтів і хоч трохи володіти розмовною промовою. Гості часто люблять поговорити з людиною за стійкою. Знання англійської для нього буде величезним плюсом.

Фрази для зустрічі клієнта

Найважливіші фрази англійською для офіціанта на початку зустрічі – “Are you ready to order?” (перекладається як «чи готові зробити замовлення?») і «I would like to tell you about our specials» (пров. – хочу розповісти вам про страву дня). В обов’язковому порядку слід поцікавитися, чи не бажає гість ще чогось – Would you like smth else?

Слова та фрази щодо меню

Що таке ресторанна англійська, якщо не назви закусок, супів, гарнірів та напоїв? Адже, їжа, це саме те, заради чого люди йдуть у ресторан. Офіціант зобов’язаний знати меню та всіх інгредієнтів англійською, вміти описати смак – «sweet» (перекладається, як – солодкий), spicy – ​​(пер. – гострий), та ін. Зуміти запропонувати той чи інший варіант закусок – «There are several options for you…» (пер. – Є кілька варіантів для вас). Подати рахунок – Here’s your bill (пер. – ось ваш рахунок).

Співробітники та обстановка кафе, ресторану

Кількість працівників у ресторані залежить від його величини та рівня, але в кожному є chef de cuisine – (пер. – шеф-кухар), hostess – (пер. – хостес) і обов’язково, bartender – (пер. – бармен). Звичайно, на цьому список професій зі сфери громадського харчування не закінчується. Чи важливо знати офіціанту їхню назву англійською? Обов’язково! Адже гості можуть попросити вийти кухонний персонал, щоб подякувати йому або захотіти поспілкуватися з адміністратором закладу. Логічно припустити, що іноземці висловлюватимуть свої бажання англійською.

Як краще вчити англійську для офіціантів

Існує кілька форм навчання іноземній мові: самостійно, з репетитором, у групі. На якому варіанті зупинитись?

Однозначної відповіді на це питання немає. Усе індивідуально. Комусь простіше займатись на курсах. Хтось вважає за краще «гризти граніт науки» поодинці, лише зрідка вдаючись до допомоги викладача. Обидва варіанти мають свої переваги, так і недоліки. Спробуємо розібратися в них.

Самостійне навчання
Головний плюс самостійного навчання – побудова індивідуального графіка занять. Реалізувати у групі щось подібне нереально. На цьому, мабуть, переваги подібної форми навчання закінчуються. Починаються мінуси, і найголовніший серед них – складнощі у процесі подолання мовного бар’єру (одинакам важко заговорити). Саме з цієї причини, працівникам сфери комунального харчування, краще займатися в групах.

Спеціальні курси
Офіціантам, які бажають освоїти мову в короткий термін, найкраще записатися на курси англійської для працівників ресторану. По-перше, це заточений під потреби цієї професії курс. По-друге – розмовна практика, що для персоналу так само важливо.