Чавун, склокераміка, сталь та емаль: як доглядати за різними видами електричних плит

Для виготовлення електричних плит використовують різні матеріали. Найчастіше це нержавіюча сталь (звичайна та емальована), склокераміка і чавун. Про найважливіші правила догляду за варильними поверхнями, виготовленими з цих матеріалів, розповідаємо нижче.

Електроплита зі склокераміки: як мити та які засоби використовувати?

Доступна за посиланням https://www.moyo.ua/ua/bt/kbt/plity/elektricheskaya/ електрична плита зі склокераміки виглядає естетично, а догляд за нею легкий. Фахівці рекомендують протирати варильну поверхню м’якою губкою або серветкою після кожного застосування. Ця швидка і проста процедура дозволить захистити плиту від застарілих плям, які псують зовнішній вигляд.

Найбільше склокерамічні плити «бояться» солодких продуктів. Під дією гарячих рідин, до складу яких входить цукор, вони можуть навіть деформуватися. Щоб уникнути наслідків, плями від солодких речовин потрібно витирати негайно, доки вони не встигли висохнути.

Для видалення забруднень зі склокерамічних плит можна використовувати звичайну рідину для миття посуду. Але для забезпечення більш ефективного догляду, варто купити хімічні засоби від перевірених виробників. Вони не тільки видаляють бруд, а й залишають на поверхні непомітний «бар’єр», який захищає від жиру та нальоту.

Варильна поверхня з чавуну: секрети догляду

Найчастіше чавун використовують на виробництві компактних електричних плит з однією великою конфоркою. Доглядати за такими моделями легко, оскільки площа робочої поверхні — мінімальна. До того ж чавун — один з найневибагливіших матеріалів.

Мити чавунну плитку можна за допомогою губки, вологої ганчірки та навіть жорсткої щітки. Для боротьби з забрудненнями чудово підходять народні засоби на кшталт харчової соди з оцтом.

Догляд за плитою зі сталевою поверхнею

Щоб уникнути появи подряпин під час миття плити із нержавійки, потрібно використовувати правильні мийні речовини. Абразивним губкам краще сказати «ні», оскільки вони чинять агресивну дію на металеву поверхню. Те ж саме стосується порошків, з великими очищальними «кристалами» у складі.

Допомагають видаляти плями від пригорілої їжі саморобні засоби:

  1. содова паста,
  2. порошок з активованого вугілля,
  3. лимонний або оцтовий розчин.

Рецепти їхнього приготування доступні в інтернеті на різних тематичних порталах.

Емальована варильна поверхня: ефективні методи боротьби з брудом

Емальовані плити найчастіше можна зустріти у сучасних помешканнях. Їхні гігієнічні властивості на висоті, а ціна — цілком доступна. Вони користуються популярністю.

Під час миття плит з емаллю важлива обережність. Їх легко випадково пошкрябати. Не варто використовувати для чищення жорсткі металеві йоржики та щітки з густою і твердою щетиною. Вони залишають сліди, від яких неможливо позбутися.

Найважливіші правила догляду за емальованими плитами:

  • застосування тільки м’яких губок і щіток для відтирання бруду,
  • видалення великих плям до засихання,
  • використання рідких або пастоподібних мийних засобів без абразивних частинок,
  • відмова від миття за допомогою рідин, у складі яких є кислоти.

Можуть полегшити догляд за електричними плитами різних типів захисні ковпачки для ручок, килимки та накладки для варильної поверхні, екрани проти жиру.