Чому люди ходять до “бабок, ворожок та гадалок” і чи справді їм можна вірити? Відповідь лікаря-невролога

Чому люди ходять до "бабок, ворожок та гадалок" і чи справді їм можна вірити? Відповідь лікаря-невролога
Чому люди ходять до "бабок, ворожок та гадалок" і чи справді їм можна вірити? Відповідь лікаря-невролога

Цікава тема і актуальна! Давно хотів написати! Відносно ворожок, « бабок» , гадалок та інших !
Дуже часто читав пости в Фецсбуці, що шукають таких людей! Навіщо?
Ми, дуже часто перебуваємо в страхах, в хвилюваннях, в тривозі за себе, за своє життя, за своє майбутнє або за майбутнє рідних, наприклад, дітей.
І нам здається, що хтось, ось наприклад, ворожка може зробити так, що все буде добре. При цьому ми віримо в це всією душею – просто тому що так легше жити.
❓Чому люди вірять ворожкам?
Та тому що після сеансу жити стає хоч трохи легше(ми ж віримо, сходили, зробили, «плацебо» , страх перед майбутнім зменшується !
Хочеться жити і вірити, що в майбутньому все буде добре.
Проблема тільки в тому, що цей стан дуже короткочасний – адже рано чи пізно віра розбивається об неприємну реальність. Незважаючи на зняття «порчи» , хвороби знову повертаються. Незважаючи на зняття заговору чоловік живе з новою дружиною!
Незважаючи на знятий вінок безшлюбності, ніхто заміж не бере.
Куди бігти з цими проблемами?
👉Знову до неї, до ворожки. Може і не до цієї, а до іншої, більш сильної( на думку людини) І ось, після чергового сеансу обману, в який так віриться, знову хмари розійшлися, знову стало жити добре. Чи надовго? Ой, ненадовго. Це все обман !Більш схоже на процес «плацебо» , самонавіювання.
👉І дуже часто розвивається залежність, люди часто туди ходять і вірять в це!
👉Ніякого наукового підґрунтя у ворожок , «бабок» , гадалок нема!!!! Це все фікція!!!!
✅Досить часто дитинка маленька не спить , дратівлива !
Що роблять батьки?
Несуть її до «бабки» , яка запалює свічки та монотонним голосом читає молитву чи не зрозуміло що! Дитинка заспокоюється, відволікається і навіть може заснути!
Вдома ви їй же свічки не запалюєте ? Тут їй цікаво!
І ми потім віримо! І розповідаємо іншим!
✅І відносно лікування « бабками» рожистого запалення ( бежихи) , в народі Рожі.
Червоною ганчіркою з крейдою , а потім ще її зпалюють!!! Бешиха -це захворювання , яке викликається бактерією , яка має назву гемолітичний стрептокок , він є у нас у всіх , але коли є зниження імунітету , може виникнути хвороба !!!Ця хвороба лікується виключно антибіотиками!!!
✅Те саме стосується ячміня (запалення сальної залози або волосяної частини вій) ,червоне утворення заповнене гноєм, часто викликається золотистим стафілококом!
Потерти каблучкою, сходити до ворожки , показати дулю, плюнути , тощо -не діє!!!Причина – інфікування переважно стафілокококом , бактерією!!!Ячмінь сам проходить!!!
Особливо мене обурює , коли ці ворожки, «бабки» лікують онкологічні захворювання і це призводить до 4 стадії рака,коли вже лікарі не можуть допомогти! Час втрачений!
Тому , звертайтеся при проблемах до спеціалістів , і не витрачайте дорогоцінний час на шарлатанів!!! Всім здоров‘я та взаєморозуміння!!!

Євген Скрипник, лікар-невролог