Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !

Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !
Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !

Що таке ходьба? Це не тільки марафон на довгі дистанції. Перш за все – це приємна прогулянка у міському парку або турпохід на  природі, які зміцнюють здоров’я жінок. Головне – свіже повітря та гарний настрій.

Ходьба робить вас худими

Чи знаєте ви, що наші предки були набагато худіші, ніж ми в тому ж віці. Тридцять років тому люди вирушали у справах пішки. Дорослі – на роботу або в магазин. Діти, особливо в сільській місцевості, ходили в школу за багато кілометрів. І це вважалося нормою. А ми? У найближчий магазин їдемо на машині. Готові простояти (просидіти) півгодини, щоб проїхати на громадському транспорті одну зупинку. Пробки на дорозі стали невід’ємною частиною міського пейзажу. Треба бути фізично активніше не тільки в спортивному залі, а й у повсякденному житті.

Як і будь-яка стійка фізична активність, ходьба, штовхаючи тіло – спалює калорії. Жири, вуглеводи і білок перетворюються в енергію, а не відкладаються жировими запасами. Якщо ви будете займатися ходьбою регулярно, то ваш вага повинна зменшитися. Щоб прогулянки були ефективними, треба підтримувати необхідний темп. Він повинен бути в два рази вище швидкості ходьби в нормальному режимі. І бути в межах від 7 до 9 кілометрів на годину. Тільки в цьому режимі організм буде шукати додаткові джерела енергії, і спалювати жирові запаси.

Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !
Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !

Прогулянка підіймає тонус

Ходьба непомітно «перемальовує» силует. Форми стегон, сідниць, рук і плечей стають більш плавними і приємними оку. При ходьбі серце б’ється швидше, але без граничних навантажень. Ряд досліджень показав, що швидка ходьба на 50% скорочує ризик отримати інфаркт. До того ж, на відміну від бігу, ходьба не травмує суглоби і зміцнює здоров’я жінок.

Ходьба зміцнює імунну систему

Інтенсивна ходьба стимулює кровообіг. Кров доставляє більше кисню і поживних речовин до внутрішніх органів. Додатковий вплив кисню допомагає імунній системі. З організму виводяться вільні радикали, і підвищується імунітет проти хвороб. Цікаві наукові дослідження про користь ходьби для здоров’я жінок були проведені в Бостоні (США). Були обстежені дві групи жінок, які пережили рак молочної залози. Одні займалися ходьбою, а інші – ні. З’ясувалося, що у жінок, які регулярно займалися ходьбою 3-5 годин на тиждень, на 50% більше шансів вижити.

Ходьба зміцнює кістки

Хоча б півгодини на день занять ходьбою чудово захищають від остеопорозу і артритів. Помірні навантаження при ходьбі – найважливіший засіб для підтримки щільності кісткової тканини на належному рівні. І на відміну від бігу не призводить до хворобливого дискомфорту. Механізм взаємодії такий – м’язова маса створює тиск на кістковий скелет. Кістки реагують на збільшення тиску м’язів посиленням регенерації кісткової тканини. Прискорюється обмін речовин, і нестача кальцію заповнюється набагато швидше. Крім того, ходьба зберігає гнучкість тіла і тренує вестибулярний апарат.

Ходьба покращує душевне самопочуття

Був проведений експеримент. Жінкам, схильним до депресій і стресів, наказали займатися ходьбою 3-4 рази в тиждень по 30 хвилин. Виявилося, що ходьба дуже позитивно впливає на настрій і впевненість у собі. Секрет простий, швидка ходьба викликає секрецію гормонів радості – ендорфінів. Ці природні антидепресанти скорочують психосоматичні прояви, пов’язані з депресією. Зменшуються такі прояви: порушення сну, втома протягом дня, тяга до їжі.

Занняття ходьбою зміцнює здоров’я жінок в будь-якому віці. Спортивний костюм, зручне взуття і гарний настрій – от і все, що потрібно для занять. Якщо є вільний час, то краще виїхати за місто, там чистіше повітря. А в будні дні чудово підійдуть тінисті доріжки міського парку.

Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !
Чим корисна ходьба? 5 ефективних підказок !