fbpx

Декілька фактів про анімалотерапію

Лікувальні властивості тварин відомі людству вже давно. Існує навіть спеціальний термін «анімалотерапія». Він позначає систему лікування людей за допомогою спілкування з тваринами. Під час експериментів було доведено позитивний вплив тварин на хвору людину. Загальновідомо, що люди, які мають домашніх тварин, живуть довше і хворіють менше, аніж інші. При цьому наголошується, що нервова система цих людей перебуває в значно кращому стані. Тож, декілька слів про те, що і які тварини можуть лікувати:

 Фелінотерапія являє собою терапевтичний вплив кішок. Вона сприяє зниженню артеріального тиску, нормалізує роботу серця, позбавляє від суглобових і головних болів. Коти дійсно здатні знаходити на тілі господаря хворе місце. Ці тварини відчувають навіть незначні зміни енергетичного потенціалу на тілі людини, викликані хворобою, лягають на хворе місце й забирають негативну енергію. Крім того, коти можуть за таким же принципом запобігти виникненню якого-небудь захворювання. Підтверджено, що лікувальний ефект має і кошаче муркотіння. Адже це ні що інше, як вібротерапія – лікування звуковими коливаннями. Хвилі, які коти видають під час муркотіння, мають частоту від 20 до 50 Герц і сприяють підвищенню захисних сил організму, прискорюють загоєння ран і зрощення переломів. Погладжування кота протягом кількох хвилин нормалізує тиск та пульс. Фахівці прирівнюють цей ефект до кількатижневих занять релаксацією та медитацією. Кішки лікують внутрішні запальні захворювання.

1302745568_podborka_prikolov_226Багато хорошого можна сказати і про собак. Лікарі і психологи мають досвід щодо реабілітації хворих різних категорій: дітей-інвалідів, психічнохворих, людей похилого віку. Ці тварини стимулюють пізнавальні функції, значно поліпшують здоров’я та настрій. Завдяки їм старенькі люди позбавляються вікових депресій. У собачій, а також котячій слині міститься фермент лізоцим, який вбиває хвороботворні мікроорганізми. У книзі «Лікувальна кінологія» узагальнено досвід по лікуванню двох тисяч ді​тей із синдромом ДЦП та аутизмом. На сторінках видання зазначено, що в процесі занять з тваринами у маленьких пацієнтів покращується мо​торика рухів, значно зменшується кількість епілептичних нападів. Собака допомагає при гіподинамії, профілактує серцево-судинні захворювання, інфаркт міокарда. Собака позбавляє від дефіциту в спілкуванні, підвищує самооцінку.

А в окремих містах до когорти ліка​рів «долучили» тюленів.Спеціалісти упевнені в тому, що ласка, дотик до тварини та сміх дітей при спілкуванні з тюленями в океанаріумі дають ті позитивні емоції, що необхідні для соціальної адаптації дітей з обмеже​ними можливостями.

Іпотерапія – це спілкування з кіньми і верхова їзда. Вона є ефективною лікувальною фізкультурою. Застосовується при порушеннях опорно-рухового апарату, черепно-мозкових травмах, атеросклерозі, поліомієліті, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, простатиті, сколіозі і розумовій відсталості.

93670209_large_geTZFtwv3CsЩе однією новою методикою лі​кування людських «недугів» є дельфінотерапія. У списку захворювань, при яких можна звертатися за до​помогою до унікального створіння природи, сьогодні 165 назв, серед яких ДЦП, артизм, розумова відста​лість, невроз, розлад пам’яті тощо. Парадокс полягає в тому, що дель​фін одразу розуміє малюка, якого не можуть зрозуміти ні батько, ні мати. Проте вчені впевнені: весь секрет у сильному біо​полі тварини, яке викликає у хворого у воді легке поколювання та вібрацію шкіри, що і знімає нервову напругу. Також помітили: плавні рухи різнокольорових акваріумних рибок знімають стрес. Вони можуть лікувати навіть застуду та астму: вода, випаровуючись з акваріума, робить повітря більш вологим, а отже більш корисним для здоров’я, бо сухе повітря шкідливе для орга​нів дихання — воно підвищує ризик підхопити інфекцію.

Птахи допомагають розслаби​тися та значно підвищують настрій своїм володарям. Тепер непосидю​чих канарок та галасливих папуг «виписують» людям, які довгий час змушені лежати у ліжку.