Жінка + куріння = ?

Зараз XXI століття, на скільки актуальне жіноче куріння? Жіноче куріння стало аналогічним чоловічому і ця статистика не радує . І різниці між статевими видами не має! Зараз проходячи біля навчального закладу можна побачити курців, з яких більша частина складається з дівчат. Не є дивиною побачити дівчину з цигаркою, хоч ще 10-15 років тому жіноче куріння не було актуальним і його майже не було. Це факт того, що на даний час критика цього явища впала до нуля.Куріння слабкої статі стало настільки буденним, що вони засуджують і насміхаються над тими, які не курять, різними способами намагаються їх спокусити, і більшість піддається впливу.

Коментар дівчини зі стажем, яка палить 5 років: « Я курю 5 років і неодноразово намагалась кинути, але це не так легко, як здається на перший погляд. Я почала палити через погану компанію, щоб не бути гіршою ніж інші і саме мої подруги стимулювали мене до цієї негативної звички. Я шкодую, що зробила цей поганий крок у своєму житті і що в мене не було такої подружки, яка допомогла б мені цього не робити. Тож я зараз всіх своїх знайомих застерігаю, щоб не робили таких помилок, які зробила я. Бо цікавість і куріння не варті твого здоров’я і чи буде твоїй дитині приємно, коли її мати буде курити? Й цей нікотин дитина споживатиме з грудним молоком. І мало того вона стане пасивним курцем».

Курці дівчата поділяються на такі: які усвідомлюють те, що вони курять; і на ті, які не усвідомлюють цього і не визнають. Деколи дівчата заохочують своїх подруг, самі не знають на що їх приречуть. На стартовому етапі куріння мало хто з них задумується про майбутнє, як куріння впливає на них, чи воно потрібно їм, які будуть в них діти, чи зможуть вони кинути курити? Більшість з них піддається впливу навколишнього середовища, вони не сприймають це серйозно, а просто, як гру, розвагу. Вони курять для підтримки іміджу в компанії., щоб здаватись і бути старшими. Але ти старієш навіть тоді, коли цього не хочеш і в тебе виникає бажання омолодження. Причиною є ті люди, які їх заохочують, оточують, слабка сила волі і самооцінка. Старші подають поганий приклад молоді своїми вчинками, розмовами: «От коли я був такий як ти, то вже курив повним ходом». Дівчата хочуть бути такими, як старші через це й палять.

Вони порівнюють те, чому чоловікам можна курити і це цілком нормально, а жінкам ні. Нерівність прав, гендерна рівність, якої вони добиваються у всіх правах та професіях, але яка може бути рівність і шкідливих звичках. Навіщо копіювати щось погане в чоловіків? Але за статистикою чоловіків менше курить, ніж жінок і в них панує тенденція спаду, а в жінок навпаки! Тож потрібно боротися з цією проблемою, хворобою. І не хай батьки прослідкують чи їхня дитина не палить, бо за статистикою лише 50% батьків знають, що їхні діти палять. «В здоровому тілі, здоровий дух, а не дим і алкоголь й хвороби, які слідують за ними».

Зараз не модно курити, а навпаки модно не курити і вести здоровий спосіб життя, Хай кожен задумається і зробить свій правильний вибір, якщо не хоче, щоб в майбутньому всі люди мали рак, легеневі і серце – судинні патології, хвороби… !

Автор: Іван Долюк