Добірка завдань для найрозумніших: ви точно не зможете їх розв’язати!

Математика — це прекрасна наука, за допомогою якої людство зробило вже безліч відкриттів. На основі математика функціонують й інші науки, які є надзвичайно важливими для людства: медицина, хімія, фізика… Та що казати, навіть простий підрахунок калорій допоможе вам скинути зайву вагу та отримати бажане тіло.

Сьогодні ми вам не пропонуємо винайти нову техніку та не будемо запускати нікого в космос, але завдання будуть не менш цікаві. Щоб наш мозок працював та не регресував, його потрібно періодично навантажувати розумовою діяльністю. Ми вирішили зібрати цікаві математичні завдання, щоб перевірити, чи пам’ятаєте ви шкільний курс.

1. Розпочнемо нашу математику з такого легкого прикладу. Для розумних це лише розминка. Спробуйте розв’язати:

50 + 50 — 25 * 0 + 2 + 2 =?

2. Наступна задача трішки складніша. Але ви з цим маєте впоратися. Отже…

Тарас ввечері зустрівся в кафе з 9 своїми однокурсниками. Кожен з них потиснув один одному руки. От і скільки всього рукостискань вийшло?   

3. Наступне завдання знову пов’язане з цифрами. Будьте уважні.

7 + 3 = 10421

5 + 4 = 9120

9 + 6 = 15354

Якщо знайти закономірність, то відповідно яке число ви отримаєте, якщо 11 + 5?

4. Повертаємося знову до задач.

Футбольна команда за сезон провела 34 матчі. Загалом, забили вони 61 год, а 39 пропустили. Отже, скільки разів за сезон гравцям цієї команди доводилося розводити м’яч з центру поля?

5. Ця задача є найскладнішою з усіх.

Одного вечора в комору пробралися 143 мишки, вони з’їли 33 головки сиру. Усі з’їли однакову кількість сиру, але лише у деяких з них потім боліли животи. Тому на наступну ніч в комору залізло всього 13 мишок. Вони їли знову однаково, але в 3 рази менше, ніж раніше. Скільки головок сиру мишки з’їли за весь час?

Ось і відповіді до завдань:

1. Правильна відповідь — 104. А так вийшло через те, що  25 * 0 = 0, після цієї дії виконуємо просте додавання чисел.

2. Закономірність полягає в наступному: число — це сума, різниця і добуток двох чисел, записане все один ряд. Тому правильна відповідь така: 16655.

3. Якщо ви рахували правильно, то мали отримати 45 рукостискань. 10 * 9/2 = 45. Ділимо на два через те, що рукостискання між двома людьми слід рахувати, як одне.

4. Якщо ви знаєте футбольні правила, то мали б впоратися з цією задачею. В кожному поєдинку команда як мінімум один раз розводить м’яч з центру. Тобто отримуємо 34. А до них додаємо ще 39, за кожен пропущений м’яч. Правильна відповідь — 34 + 39 = 73.

5. 13 мишей повернулося в комору другої ночі, тобто на 11 разів менше, ніж попередньої. Якби вони їли з колишнім апетитом, то з’їли б відповідно не 33 головки сиру, а 3. Правда, в задачі вказано, що їли вони тепер в три рази менше То виходить, що другої ночі миші з’їли одну головку сиру. Правильна відповідь: 33 + 1 = 34.

А ви впоралися зі всіма завданням?

За матеріалами.