Етикет ділової жінки

Етикет ділової жінки

Ділова жінка. Останніми роками це словосполучення стало надзвичайно популярним, адже ділових і успішних жінок настільки багато, що набагато важче знайти, наприклад, домогосподарку, чим бізнес-вумен. Проте, як показує практика, не всі ділові жінки однаково успішні.Саме тому, необхідно слідувати простим, але в той же час дуже ефективним правилам, які можна охарактеризувати, як діловий етикет для жінок, які допоможуть вам завоювати довіру і пошану у партнерів і начальства.

Стиль спілкування. Чи ведете ви ділові переговори з важливими партнерами, або просто присутні на черговому засіданні в начальства, ваша поза повинна одночасно виражати відчуття упевненості в собі і пошану до тієї людини, з ким ви розмовляєте, ким би він не був. Навіть якщо перед вами ваш підлеглий, не варто сидіти в розвал, або стояти на широко розставлених ногах із згорбленою спиною – ваш успіх багато в чому залежить від того, як вас сприймають ваші працівники і товариші по службі. Якщо ж перед вами начальство, воно повинне розуміти, що ви досить упевнені в собі, тому, наприклад, не сидите на краєчку стільця, скромно опустивши погляд, але в той же час з повагою відноситеся до нього і прислухаєтеся до його рекомендацій.

Оптимальний варіант – пряма спина і жестикуляція в зоні вашого комфорту, тобто приблизно в радіусі півметра від вас. Якщо у вас з собою є дамська сумка, то краще поставити її поруч з собою, або акуратно розташувати позаду себе: якщо вона стоятиме у вас на колінах, то складатиметься враження, що за допомогою неї ви закриваєтеся від навколишнього світу.

delovoy_etiket_v_ssha_articles_main_big_old

Погляд також має бути відповідним: виражати доброзичливість і зацікавленість до співбесідника. Не варто пильно розглядати співрозмовника, інакше це може бути сприйнято, як зухвалість з вашого боку. Щоб вашому співрозмовнику було комфортно спілкуватися з вами, хоч би інколи переводьте свій погляд від його очей. Під час ділового спілкування необхідно не видавати своїх емоцій, тому прагніть не дивитися на нижню половину особи вашого партнера, начальства, або підлеглого.

Часто особливий дискомфорт викликає момент вітання, коли жінки не розуміють, варто їм забрати руку, або підняти її, щоб чоловік, з яким вони збираються, наприклад, проводити переговори, зміг поцілувати її згідно з традиційним світським етикетом. Якщо ви зустрічаєтеся з конкретною людиною вперше, спробуйте підняти руку так, щоб її можна було одночасно взяти і поцілувати, надайте вашому діловому партнерові право вибору. Щоб цей жест виглядав абсолютно невимушеним, можете заздалегідь відпрацювати його перед дзеркалом.

Ну і, звичайно ж, стежте за своєю жестикуляцією, адже саме ваші жести можуть сказати про вас набагато більше, ніж того хотіли б ви самі. По-перше, ваша жестикуляція має бути плавною і розміреною. Якщо ви звикли до великих і розмашистих рухів, можете знову ж таки потренуватися перед дзеркалом, поки плавність не увійде до звички. По-друге, якщо ви хочете завоювати довіру співрозмовника, тримаєте свої долоні так, щоб він міг їх бачити. Щоб не викликати у співрозмовника відчуття, ніби ви намагаєтеся захопити владу над його думками і вчинками.

Маленькі секрети великого керівника. Якщо ви дійсно хочете досягти кар’єрних висот, створіть для себе невелике зведення правил, яких потім строго дотримуйтеся. Подібні правила ви можете вивести із власного життєвого досвіду,або скористатися порадами бувалих акул бізнесу.

Не розмовляйте на особисті теми з людьми, з якими збираєтеся вести бізнес, або вже маєте ділові відношення. Навіть, якщо на корпоративній вечірці келих вина закрутив голову, справжня успішна пані зуміє стримати себе і промовчати і ніколи не скаже зайвого.

Зовнішній вигляд ділової жінки. Як відомо, зустрічають зазвичай по одягу, і, навіть якщо ви перспективна і успішна жінка, ділові партнери, вперше побачивши вас, оцінюватимуть ваші здібності саме по вашому зовнішньому вигляду. Успішна жінка не може дозволити собі виглядати неохайно, ходити з розпатланим волоссям, або пом’ятою спідницею. Стиль упевненої в собі і працюючої жінки має бути продуманий до дрібниць і в той же час відповідати діловому етикету в одязі.

Перш за все, вам доведеться відмовитися від яскравих і кричущих кольорів. Якщо ви хочете, щоб на вас звернули увагу, і для цього надіваєте костюм не традиційних ділових кольорів (чорного, білого і сірого), а, наприклад, червоного, стежте за тим, щоб всі деталі у вашому вбранні гармонували і не сильно контрастували.

Класичне вбрання, що відповідає етикету одягу ділової жінки, – біла блуза, англійський піджак і спідниця на підкладці. Переважно, щоб тканина, з якого виконаний костюм, мала фактурний малюнок. При цьому, замість спідниці і блузи, жінка на роботі сповна може дозволити собі строге плаття по коліна.

Стежте за своїми руками: нігті і шкіра завжди мають бути в ідеальному стані. А, ось, з лаком і кольором нігтів ви можете поекспериментувати: наносити його чи ні, залежить повністю від вас, проте також недопустимо використання яскравих і привертаючих увагу відтінків. До ділових жіночих сумок пред’являються досить лояльні вимоги: вони повинні мати чіткі жорсткі контури і вміщати в себе документи формату А4. Якщо останнє неможливе, вам доведеться додатково придбати спеціальний кейс, або теку.

Такі строгі обмеження часто бувають не до душі жінкам, які звикли завжди бути в центрі подій і привертати увагу людей своїм зовнішнім виглядом. Але, розумна жінка завжди знайде вихід з такої ситуації: офісний стиль завжди може урізноманітнити цікавим шарфиком, або будь-яким другим аксесуаром, який вдало гармонуватиме з вашим діловим костюмом і при цьому злегка виділяти вас серед інших співробітників-жінок.

Етикет ділової жінки
Етикет ділової жінки