Фільм “Зараза (Заражение)” 2011 року передрік епідемію у 2020 році

Фільм "Зараза" (2011 року) передрік епідемію у 2020 році
Фільм "Зараза" (2011 року) передрік епідемію у 2020 році

Голлівудський фільм “Зараза (Заражение)” (Contagion) режисера Стівена Содерберга, що вийшов на екрани у 2011 році, так і не став блокбастером. Попри зірковий акторський склад (у стрічці знялися Метт Деймон, Гвінет Пелтроу, Джуд Лоу, Кейт Вінслет), за касовими зборами фільм тоді посів лише 61 місце у світі.

 

Проте, у 2020 “Зараза” увійшла до списку найчастіше завантажуваних стрічок американського iTunes Store, а в Google кількість пошукових запитів, що містять назву фільму, б’є усі рекорди. Усе це – через коронавірус й дивовижну схожість сюжету фільму десятирічної давнини з подіями, що тепер розвиваються в реальності.

У фільмі жінка, яку грає Гвінет Пелтроу, гине від загадкового смертельного вірусу, який вона підхопила в Китаї, і це спричиняє паніку в усьому світі. Зв’язок із Китаєм – лише одна з численних паралелей, що прослідковується між стрічкою й реальністю.

Втім, дивіться не для того, щоб нагнітати паніку, а щоб зрозуміти, що соціальна ізоляція, слідування правилам гігієни, людяність і спокій можуть суттєво допомогти у цій ситуації!