Голова МОЗ дав рекомендації щодо святкування Дня Незалежності

Напередодні святкування 30-ої річниці з дня проголошення Незалежності України очільник МОЗ Віктор Ляшко виступив з рекомендаціями щодо святкування. В ході форуму «Україна 30» голова МОЗ наголосив на важливості дотримання карантинних обмежень, зокрема закликав зберігати дистанцію, регулярно мити руки та носити маски.

Також Віктор Ляшко розповів, кому та за яких обставин варто утриматися від участі у святкових масових заходах, які відбудуться 22-24 серпня:

  • відмовитися від відвідування будь-яких масових заходів варто у разі появи симптомів ГРВІ, зокрема нежитю, кашлю, болю в горлі, підвищення температури тіла тощо, а також характерник ознак COVID-19;

  • від участі в масових заходах утриматися варто людям, які належать до групи ризику зараження COVID-19.

Голова МОЗ рекомендував українцям утриматися від відвідування місць масового скупчення людей, особливо у закритих приміщеннях. Віктор Ляшко зазначив також, що варто відмовитися від вживання алкогольних напоїв під час проведення святкових заходів, адже це може спричинити нехтування протиепідемічними нормами.

«Звертаюся до всіх українців: зробіть маленький вклад в безпечне в епідемічному відношенні святкування Дня Незалежності. Зверніться до свого сімейного лікаря, визначте час, дату і місце проведення вакцинації, зробіть щеплення вакцинами, які є сьогодні в Україні і дозволені до використання ВООЗ, і зробіть свій внесок в безпечне святкування», — закликав очільник МОЗ.

Віктор Ляшко нагадав, що вакцинація проти COVID-19 дозволить у разі захворювання перенести хворобу легко та уникнути серйозних наслідків і госпіталізації.

Раніше umn.ua повідомляв, що Офіс президента опублікував програму святкових заходів до Дня Незалежності України, які триватимуть протягом трьох днів з 22 по 24 серпня. Володимир Зеленський зазначив, що по всій Україні відбудеться більше 150 святкових заходів. Також Президент повідомив, що на святкування Дня Незалежності в Україну приїдуть сотні іноземних гостей у складі іноземних делегацій та міжнародних організацій. Усі три дні святкування пройдуть під гаслом «Ти у мене єдина».

Програма святкових заходів:

  • 22 серпня – вручення відзнаки «Національна легенда України». Премією, заснованою Володимиром Зеленським, нагороджуватимуть українців, які зробили значний внесок у розвиток та популяризацію країни;

  • 23 серпня – урочисте підняття державного прапора у географічному центрі України;

  • 23 серпня – установчий саміт «Кримська платформа»;

  • 23 серпня – ініційований Оленою Зеленською саміт перших леді та джентльменів «М’яка сила у новій реальності»;

  • 23 серпня – у Національній опері України відбудеться святковий концерт для запрошених лідерів держав;

  • 24 серпня – святковий парад Збройних Сил України;

  • 24 серпня – концерт італійського співака Андреа Бочеллі;

  • 24 серпня – святкове шоу «Незалежність у нашій ДНК. День Незалежності країни» на НСК «Олімпійський». Учасниками концерту стануть естрадні зірки, симфонічний оркестр, а також артисти опери та балету.