Ківі потрібно їсти зі шкіркою, і ось чому! Шкірка ківі містить більше корисних речовин, ніж м’якуш

Ківі – це низькокалорійний і дуже корисний фрукт, але мало хто знає, що його шкірка за деякими показниками корисніша за сам м’якуш.

Розповідаємо, які корисні сполуки містяться у шкірці ківі.

1. Клітковина. Допомагає травленню і знижує рівень холестерину в крові. У шкірці ківі її на 50% більше порівняно з м’якушем.

2. Вітаміни Е і С. Сприяють швидкому загоєнню ран і шрамів, роблять шкіру красивою і підвищують загальний життєвий тонус. Крім того, вітаміни Е і С є потужними антиоксидантами, тобто нейтралізують вільні радикали в організмі. Вони борються з бактеріями і допомагають нам зберігати молодість і здоров’я. Кількість антиоксидантів в шкірці ківі набагато вища, ніж у м’якуші ківі.

3. Фолієва кислота. Підвищує настрій і працездатність, допомагає кровотворенню. Вона обов’язково має бути в раціоні вагітних для нормального розвитку плоду. Фолієвої кислоти в шкірці ківі на 32% більше, ніж в м’якоті.

Як правильно їсти ківі з шкіркою

Намагайтеся купуйте органічні ківі, оскільки велика частина пестицидів накопичується саме в шкірці. Придбати натуральні фрукти можна в екомагазинах. Також ви можете зустріти фрукти з маркуванням bio або “еко” на ринках і в супермаркетах.

Перед вживанням обов’язково промийте ківі, щоб мінімізувати кількість бактерій. Якщо волохата шкірка фрукта подразнює слизову рота, протріть ківі паперовим рушником або щіткою для фруктів. Існує гладкий сорт ківі, але його знайти важко – простіше видалити ворсинки у звичайного.

Краще не їсти більше ніж 2-3 ківі на добу, якщо ви вживаєте їх майже кожен день. Часте вживання цього фрукта в великих дозах може спровокувати дерматит або зіпсувати роботу підшлункової залози, адже ківі дуже насичений вітамінами і кислотою. Якщо ж ви їсте його час від часу, то обмежень у кількості немає – орієнтуйтеся на власне самопочуття.

Кому не можна їсти ківі

Утримайтеся від вживання фрукта, якщо у вас:

  • алергія на ківі;
  • підвищена кислотність;
  • гострий гастрит або виразка;
  • діарея;
  • камені в нирках або ризик їх розвитку.

Ківі потрібно їсти зі шкіркою, і ось чому! Шкірка ківі містить більше корисних речовин, ніж м'якоть