Книги для підлітків: як вибрати

Книги для підлітків: як вибрати

Підлітковий вік – нелегкий час. Зазвичай і хлопці, і дівчата шукають відповіді на сотні запитань, які їх хвилюють, а також намагаються пізнати себе і своє місце у світі. Не дивно, що сумніви та невпевненість часто є супутниками підлітка. Як пережити цей непростий час? Допоможе розуміння і підтримка рідних, а також гарні книги. Адже це не просто збірки порад, а справжня скарбниця знань, на їх сторінках можна знайти багато відповідей на актуальні і запитання. 

Крім того, вдала ідея – зарубіжна класика . Книги, які актуальні завжди. І читати їх завжди приємно. Книгарня «Є» пропонує книги про стосунки, історичні романи, любовні романи. В онлайн-каталозі представлено книги, які захоплюють з першої сторінки. Інтернет-магазин книг Книгарня «Є» пропонує українському читачу великий вибір української та іноземної літератури.

Без перебільшення, цікаві книги – гідна альтернатива соцмережам чи перегляду телепередач. Адже читання розвиває творче мислення, уяву, збагачує словниковий запас. Крім того, книги спонукають до роздумів, а ще часто надихають на нові ідеї.

Кілька секретів щодо вибору книг

Часто батькам важко зорієнтуватися, які книги обрати для підлітка. Але досвід показує, що теми можуть бути найрізноманітніші. Часто підліток шукає пораду, підказку, а інколи і шляхи вирішення проблеми. Вашу дитину можуть зацікавити книги про пригоди, історичні та пригодницькі романи. А ще точно підліток оцінить книги, які мають напружений сюжет чи несподіваний поворот подій. Можуть бути книги з реальними історіями. До речі, багато психологів заохочують батьків обговорювати прочитане з дітьми. Але це не має бути нав’язування своєї точки. Говоріть щиро, відкрито, по-дружньому!

Водночас книги – чудова можливість розповісти дитині про важкі теми, зокрема це невиліковні проблеми смерть. На полицях сучасних книгарень ви знайдете великий вибір книг. Крім того, у підлітковому віці важливо говорити про соціальні проблеми (наприклад, екологія).

Якщо дитина не хоче читати

Часто батьки скаржаться, що дитина не хоче читати. Однак універсального рецепта, як заохотити підлітка читати немає. Однак є просте правило: у батьків, які читають, діти також люблять читати. Тому показуйте приклад змалку. Погодьтеся, якщо ви будете заставляти дитину читати, а самі просто сидіти поруч і гортати стрічку соцмереж, бажаного ефекту не буде. Показуйте приклад, діліться враженнями від прочитаного.

І не забувайте відомий вислів, що ті, хто читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор!