fbpx

Книги-наше життя

Надворі XX століття. Все менше дітей виходять на вулицю, щоб наживо поспілкуватись. У людей змінились пріоритети. Звичайно, адже тепер є мобільні телефони. На мою думку, роль книги на сьогодення для людей має менше значення, ніж мала колись. Сучасна молодь не задумується, що вони мають дорогі телефони та планшети,а колись їхні батьки не мали мобільних телефонів. Їхніми телефонами були книги, а вікіпедією-бібліотека. Книга допомагає людині розвиватись, знайти себе у цьому світі, розвиває її мислення. Зовсім різні речі і зовсім різні відчуття, коли ти тримаєш в руках книгу і планшет. Недаремно кажуть, що книга- це джерело знань. Але, щоб зрозуміти книгу, потрібно її полюбити, відчути її запах, проникнути у кожне слово і кожну літеру.

Сьогодні ми не знаємо хто написав першу книжку, як вона називалася. Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає. 

Цікаво знати:

  • Найдавнішою книгою України є Велесова книга – пам’ятка писемності ІХ століття. До найдавніших книг, творів написаних в Україні є “Слово о полку Ігоревім”, Пересопницьке Євангеліє, “Київські глаголичні листки” та інші. Першою друкованою книгою, яку написав українець, була книжка (1483) вченого ХV ст. Юрія Дрогобича.
  • Якби зібрати всі терміни з усіх галузей наук, то це був би “контейнер” на мільйон або навіть більше слів.
  • Найвидатніші книги писалися на пергаменті. Це оброблені телячі шкури. Їх старанно вишкрябували з обох боків, вибілювали у вапні, натягали на раму, сушили, а потім обрізали – і виходив гладенький, тонкий і дуже міцний “папір”. Пергамент був значно міцніший і не псувався так швидко, як папір. В Україні користувалися ним до ХVII століття.
  • Перші книги, видані сучасною українською мовою були: “Енеїда” І.Котляревського (1798), “Українські народні думи” (1834), записані М.Максимовичем, “Кобзар” Тараса Шевченка (1840) …
  • Творча спадщина видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача Івана Франка величезна – понад 130 томів (книг), проживши неповних 60 років. Надруковано поки що тільки 50 томів.
  • Однією з найменших у світі книг вважається “Кобзар” Тараса Шевченка, створений українським мікро гравером Миколою Сядристим. Книжка має 12 сторінок, кожна з них 0,6 квадратних міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінчиком людського волоса. Книжка зшита павутинкою завтовшки 0,002 мм. Обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. Її прикрашає портрет Тараса Шевченка, а також зображена хата, в якій він народився. На малесеньких листках через мікроскоп можна прочитати 75 рядків невмирущих поезій поета.

Народна мудрість: 
Читання – ось найкраще навчання!

Книги-наше життя