Коли потрібно стерилізувати кішку

Стерилізація кішки ‒ це хірургічна операція, яка передбачає видалення репродуктивних органів у тварини. Для людей з браком інформації подібний підхід може здаватися дещо жорстоким, але насправді процедура дозволяє значно зміцнити організм тварини, якщо в майбутньому не передбачається поява нового посліду. Також стерилізація ‒ це чудовий спосіб значно зменшити кількість безхатніх тварин, які страждають живучи на вулиці.

Чому потрібна стерилізація кішки

Перш ніж дізнатися, коли можна стерилізувати кішку, варто ознайомитись з усіма перевагами операції. Якщо ви ніяк не можете наважитись на проведення стерилізації, то зверніть увагу на такі фактори:

  1. Процедура значно зменшує ризик утворення пухлин та появи онкології.
  2. Стерилізація коригує поведінку тварини. Тепер раз на місяць кішка не буде впадати у шал та ставати надзвичайно набридливою. Щодо котів, то їхня кастрація зменшує бажання мітити територію, а також рівень агресії щодо інших тварин та людей.
  3. Зменшення шансів появи хвороб яєчок та яєчників.

Варто зазначити, що після стерилізації кішці не доведеться переживати пологи. Народження нових кошенят ‒ це дуже виснажливий процес, який має подальші наслідки для організму. У майбутньому вони можуть стати причиною появи нових захворювань.

Якщо ви не плануєте займатись розведенням кошенят обраної породи, то найкращим рішенням для вашого домашнього улюбленця стане саме стерилізація. Операція значно знижує ризик появи цілої низки хвороб, та збільшує шанси тварини на тривале та щасливе життя.

В якому віці потрібно проводити стерилізацію кішки

Щодо віку, коли можна проводити операцію, то якихось особливих порад від ветеринарів немає. У разі відсутності певних протипоказань стерилізація може відбуватися як у ніжному віці, так і в старості. Але все ж найкращою є ситуація, коли організм тварини вже повністю сформований, а статева зрілість ще не наступила. Для здоров’я це найменш виснажливий варіант. Як правило, у такому стані тварина знаходиться зовсім недовго, цей період триває протягом 8-10 місяців.

Що робити після операції

Відновлення після операцій у кішок відбувається довше, ніж у котів, через особливу будову статевих органів. Потрібно подбати, щоб улюблениця знаходилася у спокої кілька днів, або навіть тиждень. Мінімізуйте контакти кішки з іншими хатніми тваринами, а також з маленькими дітьми. Після стерилізації першу добу кішка може не контролювати виділення сечі, тому варто підготувати спеціальне місце та змінні рушники.