Квашу огірки на зиму без бочки і підвалу. Виходять насичені, хрусткі, кисло-солоні: смачні огірочки як бочкові

Сьогодні квашу огірки на зиму. Процес цей займає три дні, але рецепт дуже простий і не вимагає великих зусиль.

Для квашення відбираю огірки середнього розміру, тверді. 

Огірки мию і замочую в холодній воді на кілька годин, але не більше 4 годин. Я завжди відрізаю кінчики у огірків, які консервують або квашу. Хоча огірки можна квасити цілими.

У мене 2,5 кг огірків. На цю кількість беру листя вишні 10-12 штук, головку часнику, 2-3 листи хрону, корінь хрону, парасольки кропу, зелень кропу.

Квасити огірочки буду у великій емальованій каструлі на 6 літрів. Готую розсіл. В іншу каструлю наливаю 3 літри холодної води. У мене вода з-під крана, відстояна. Якщо є можливість, використовуйте джерельну воду.

На кожен літр води відміряють 80 грамів кухонної солі. Розсіл повинен вийти міцним і досить солоним.

На дно емальованої каструлі кладу два листи хрону, так, щоб листям закрити дно каструлі; частину кропу разом з парасольками, листя вишні, часник, який для більшого аромату розрізаю навпіл.

Кладу в каструлю частину огірків першим шаром. Потім поверх огірків знову кладу листя хрону, вишні, кріп, часник. Залежно від розміру огірків виходить, як правило, 2-3 шари.

Заливаю огірки підготовленим розсолом. Розсіл повинен повністю покривати огірки. Якщо не вистачило розсолу, приготуйте ще і долийте в огірки.

Каструлю з огірками прикриваю кришкою і залишаю на добу в приміщенні. Суджу з власного досвіду – ідеальна температура для заквашування огірків повинна бути 25-28 градусів тепла. При такій температурі огіркам досить 3-х діб, щоб добре заквасити.

Через добу перевіряю, як проходить процес заквашування огірків і чи вода повністю покриває огірки. Вже в першу добу розсіл повинен трохи помутніти і на поверхні утворюється пінка. Це означає, що процес квашення йде правильно. На другу добу також перевіряємо огірки.

Через три доби процес бродіння вже припиниться. Розсіл залишиться трохи каламутним, піни вже не буде. Огірки поміняють колір із зеленого на оливковий і на них з’явиться білий наліт.

Тепер дістаємо огірки з розсолу і перекладаємо їх в іншу тару. Всю зелень з розсолу я також дістаю і викидаю. Вона нам більше не знадобиться. Огірки промиваю холодною водою, змиваю з них білий наліт.

Підготовляю нові свіжі трави і спеції. Беру 5-6 часточок часнику, свіже листя хрону, свіжий кріп і парасольки. З ними поступаю наступним чином: доводжу до кипіння воду і кладу зелень в окріп на 5-10 хвилин. Така процедура допоможе позбавитися від мікроорганізмів, які викликають бродіння.

Беру дві дволітрові банки, мию їх і на дно кладу підготовлену зелень, часник. Закладаю в банки огірки.

Відміряю холодну воду в банки, зливаю її в каструлю і ставлю кип’ятити. Сіль на цьому етапі вже не додаю.

Коли вода закипить, заливаю банки до самого верху і закочую кришками. Перевертаю банки, укутую і залишаю до повного охолодження.

Якийсь час розсіл в банках буде мутний. Через місяць розсіл посвітліє, а на огірках може з’явиться білий наліт. Таке зазвичай відбувається через якість солі.

Банки з квашеними огірками зберігаю у квартирі. Перші баночки відкриваємо вже в листопаді. Огірочки виходять як справжні бочкові. Вони дуже смачні, хрусткі, солоно-кислі, якими і повинні бути квашені огірки.

Спробуйте заквасити огірочки, хоча б на пробу. Впевнена, ви будете від них в захваті!