Кисле прання: як за допомогою оцту зробити речі ідеально чистими

Кисле прання: як за допомогою оцту зробити речі ідеально чистими
Кисле прання: як за допомогою оцту зробити речі ідеально чистими

Оцет для прання

Допоможе зберегти колір речей.

Оцет відмінно розчиняє наліт від мила або порошку і таким чином перешкоджає вицвітання тканин. Саме тому вам більше не доведеться викидати речі тільки тому, що вони втратили колір.

Виконає функцію кондиціонера

Оцет пом’якшує речі краще багатьох кондиціонерів. Особливо це актуально під час прання постільної білизни та рушників.

Забезпечить антистатичний ефект

Більше ніяких пошуків антистатиків напередодні свята. Ваші сукні і светри забудуть про цю функцію завдяки оцту, доданому під час їх прання.

Поверне речам колишню білизну.

Пожовклі майки і посірілі рушники можна і потрібно повертати до нормального життя. Для цього достатньо випрати їх в машинці, просто додавши оцет – його кислота відмінно руйнує молекули бруду.

Виведе плями

З цього моменту можна легко і надовго забути про дорогі засоби для виведення плям, тому що для цієї функції буде досить оцту. А якщо до нього ще додати соди, то з упевненістю можна сказати – плями підуть назавжди.

Прибере “залежані” запахи

У таких ситуаціях прибрати всі неприємні запахи допоможе оцет – просто додайте його в машинку перед пранням.

Запобіжить утворенню накипу.

Крім речей, від оцту буде багато користі і для пральної машини. Він захистить автомат від цвілі, накипу, неприємного запаху і шкідливих бактерій.

Скільки і куди додавати

Залежно від причини використання і бажаного результату, дозування може бути дві: 200 або 100 мл.

Менший обсяг використовують, коли оцет виконує роль кондиціонера, антистатичний або відбілюючий ефект. Також 100 мл буде досить для освіження кольору або видалення неприємного запаху. Оцет в такому випадку вливайте в відділ для кондиціонера.

Для виведення плям, захисту пральної машини і видалення особливо стійких і неприємних запахів знадобиться вже 200 мл оцту. У цьому випадку засіб потрібно вливати в кювет для порошку.

Для чого не використовувати

Відмовитися від використання оцту варто в тому випадку, коли ви зібралися прати шовк – він дуже чутливий до кислот. Також це стосується виробів зі шкіри, мереживної і атласної білизни, оксамиту і шифону – вони не перенесуть оцтової кислоти і в підсумку просто прийдуть в непридатність.