fbpx

Лікарняні клоуни – хто вони?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Поки ніхто не оцінив)
Loading...

Чим вони займаються?

Ти любиш дітей, обожнюєш ділитися своїм теплом та добротою, маєш велике бажання дарувати це все іншим? Тоді приєднуйся до команди лікарняних клоунів у своєму місті. Адже це велика можливість поринути в світ веселощів, неймовірного дива й безупинного свята.

Коли я виходжу в ролі клоуна – я відчуваю приплив емоцій, це дуже класно. Немає замкнутості чи дискомфорту, це повна свобода емоцій, повна свобода рухів. Ти робиш, що хочеш, ти радієш людям, радієш усьому світу. Коли я в ролі клоуна, я забуваю про всі свої проблеми та негаразди, мене ніщо не сковує, – ділиться своїми враженнями учасниця проекту Інна Новікова («Помідорка»).

Чим же займаються лікарняні клоуни?клоуни

Лікарняні клоуни – це люди з великим серцем, які завдяки сміхотерапії допомагають тяжко хворим діткам забути про їхні недуги хоча б на деякий час. Це люди, які працюють з уявою, вони імпровізують. Лікарняні клоуни в душі завжди будуть дітьми, тому такий клоун може стати для дитини найкращим другом.

Діти взагалі дарують дуже багато позитивної енергії. Ти їм віддаєш свою, а натомість отримуєш набагато більше, – каже учасниця проекту Олена Ілюшина («Косічка»).

Лікарняна клоунада – це не просто хобі, а професія, яку треба опановувати. Це і драматургія, і пантоміма, і естрада, і цирк, і ілюзіон і навіть психологія. Це постійна робота по поліпшенню емоціонального стану дітей, яких спіткають тяжкі хвороби. Лікарняний клоун також допомагає і батькам цих дітей відволіктися від проблем.

Я завжди мріяла працювати з дітками, але так вийшло, що я поступила на програміста. Я не жалкую, але з дітками мені більш спокійніше, спілкування більш надихає, тому що дітки дуже щирі. В них немає лицемірства, яке присутнє у багатьох дорослих людей, а також дітлахи не приховують своїх намірів, – міркує учасниця проекту Дарина Поліщук («Ромашка»).

«Клоун повинен бути завжди на позитиві, з хорошим настроєм»

Лікарняні клоуни у них така робота, що ми віддаємо всю свою енергетику дітям повністю. Коли я брала участь в «Арт-Майстерні» я спілкувалася з невиліковно хворими дітьми. Це страшно. Але ми намагаємося не показувати цього дітям, – говорить Інна Новікова.

Черкаська команда лікарняних клоунів діє вже більше року. За цей час вони розширили свою спільноту і почали влаштовувати шоу за межами лікарень. Це й обійми даром у центрі міста, і різноманітні заходи для дітей у дитячих парках, і участь у міських фестивалях.

клоуниЛікарняні клоуни в світі існують дуже давно. У нас в Україні – більше двох років. Такі команди існують у місті Рівному і в Одесі. Більш обізнані в цій справі хлопці з Москви приїхали сюди і розпочали навчання тут, в Україні. Я туди потрапила. Пройшла навчання один раз. Потім до мене приєдналися ще дві особи і команда поїхала в Київ на тренінгові заняття, які проводили італійські клоуни. Так і з’явилися лікарняні клоуни в Черкасах, – розповідає організатор команди лікарняних клоунів Вікторія Дорошенко. – Сьогодні наша команда складає до 10 осіб, які працюють не тільки в лікарняних проектах, а й у соціальних. За цей рік ми зробили багато кроків вперед, дуже багато навчання пройшли, при тому, що команда не включає в себе акторів.

У вересні 2014 року школа лікарняних клоунів відкрила свої двері в Черкасах. Це – цікаві акторські заняття, психологічні тренінги, які допоможуть освоїти навички лікарняної клоунади.

Просто так людина в лікарню ніколи не вийде. Клоун – це професія, а будь-якій професії потрібно навчатися, – пояснює Вікторія Дорошенко.

Записатися у школу може кожен, хто має бажання ділитися радістю і посмішкою. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті http://docclown.org.ua/ і чекати відповіді від керівників проекту.

лікарняні клоуни

Автор: Валерія Тімергаліна

Be the first to comment

Напишіть відгук