fbpx

Лікарняні клоуни – хто вони?

Чим вони займаються?

Ти любиш дітей, обожнюєш ділитися своїм теплом та добротою, маєш велике бажання дарувати це все іншим? Тоді приєднуйся до команди лікарняних клоунів у своєму місті. Адже це велика можливість поринути в світ веселощів, неймовірного дива й безупинного свята.

Коли я виходжу в ролі клоуна – я відчуваю приплив емоцій, це дуже класно. Немає замкнутості чи дискомфорту, це повна свобода емоцій, повна свобода рухів. Ти робиш, що хочеш, ти радієш людям, радієш усьому світу. Коли я в ролі клоуна, я забуваю про всі свої проблеми та негаразди, мене ніщо не сковує, – ділиться своїми враженнями учасниця проекту Інна Новікова («Помідорка»).

Чим же займаються лікарняні клоуни?клоуни

Лікарняні клоуни – це люди з великим серцем, які завдяки сміхотерапії допомагають тяжко хворим діткам забути про їхні недуги хоча б на деякий час. Це люди, які працюють з уявою, вони імпровізують. Лікарняні клоуни в душі завжди будуть дітьми, тому такий клоун може стати для дитини найкращим другом.

Діти взагалі дарують дуже багато позитивної енергії. Ти їм віддаєш свою, а натомість отримуєш набагато більше, – каже учасниця проекту Олена Ілюшина («Косічка»).

Лікарняна клоунада – це не просто хобі, а професія, яку треба опановувати. Це і драматургія, і пантоміма, і естрада, і цирк, і ілюзіон і навіть психологія. Це постійна робота по поліпшенню емоціонального стану дітей, яких спіткають тяжкі хвороби. Лікарняний клоун також допомагає і батькам цих дітей відволіктися від проблем.

Я завжди мріяла працювати з дітками, але так вийшло, що я поступила на програміста. Я не жалкую, але з дітками мені більш спокійніше, спілкування більш надихає, тому що дітки дуже щирі. В них немає лицемірства, яке присутнє у багатьох дорослих людей, а також дітлахи не приховують своїх намірів, – міркує учасниця проекту Дарина Поліщук («Ромашка»).

«Клоун повинен бути завжди на позитиві, з хорошим настроєм»

Лікарняні клоуни у них така робота, що ми віддаємо всю свою енергетику дітям повністю. Коли я брала участь в «Арт-Майстерні» я спілкувалася з невиліковно хворими дітьми. Це страшно. Але ми намагаємося не показувати цього дітям, – говорить Інна Новікова.

Черкаська команда лікарняних клоунів діє вже більше року. За цей час вони розширили свою спільноту і почали влаштовувати шоу за межами лікарень. Це й обійми даром у центрі міста, і різноманітні заходи для дітей у дитячих парках, і участь у міських фестивалях.

клоуниЛікарняні клоуни в світі існують дуже давно. У нас в Україні – більше двох років. Такі команди існують у місті Рівному і в Одесі. Більш обізнані в цій справі хлопці з Москви приїхали сюди і розпочали навчання тут, в Україні. Я туди потрапила. Пройшла навчання один раз. Потім до мене приєдналися ще дві особи і команда поїхала в Київ на тренінгові заняття, які проводили італійські клоуни. Так і з’явилися лікарняні клоуни в Черкасах, – розповідає організатор команди лікарняних клоунів Вікторія Дорошенко. – Сьогодні наша команда складає до 10 осіб, які працюють не тільки в лікарняних проектах, а й у соціальних. За цей рік ми зробили багато кроків вперед, дуже багато навчання пройшли, при тому, що команда не включає в себе акторів.

У вересні 2014 року школа лікарняних клоунів відкрила свої двері в Черкасах. Це – цікаві акторські заняття, психологічні тренінги, які допоможуть освоїти навички лікарняної клоунади.

Просто так людина в лікарню ніколи не вийде. Клоун – це професія, а будь-якій професії потрібно навчатися, – пояснює Вікторія Дорошенко.

Записатися у школу може кожен, хто має бажання ділитися радістю і посмішкою. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті http://docclown.org.ua/ і чекати відповіді від керівників проекту.

лікарняні клоуни

Автор: Валерія Тімергаліна