Лікуватися пагонами чорниці можна цілий рік! Для чого сушити листя чорниці на зиму

Лікуватися пагонами чорниці можна цілий рік! Для чого сушити листя чорниці на зиму

ЗАГОТІВЛЯ СИРОВИНИ

Листя чорниці збирають у пору цвітіння, тобто в травні або червні. Його акуратно обривають з пагонів і гілок, рубати рослину не потрібно. Розстеляють листя тонким шаром у сухому, захищеному від сонця місці або приміщенні. Готовність сировини визначається за ламкістю і легкістю листя. Зберігають у темному сухому приміщенні. Корисні властивості зберігаються протягом 2-х років.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Корисні властивості чорниці зосереджені в плодах і листі. Виявлено фітонцидну дію рослини відносно стафілококів, дизентерійної палички, збудників черевного тифу і дифтерії.

Листя чорниці чинить судинорозширювальну, в’яжучу, кровотвірну, протизапальну, кардіотонічну, сечогінну, жовчогінну дію. Чорниця є протипроносним, кровоспинним, загальнозміцнювальним засобом. Допомагає при нічному нетриманні сечі та закрепі, активізує діяльність кишківника. Поліпшує кровопостачання сітківки очей.

У результаті експериментів виявлено також протипухлинну властивість листя чорниці.

Корисні властивості чорниці найчастіше використовуються при діабеті. При легких формах захворювання чорниця застосовується як один з основних лікарських засобів завдяки вмісту глікозиду неоміртиліну, що знижує рівень цукру в крові.

Чорниця показана при шлунково-кишкових захворюваннях, катарі шлунка зі зниженою кислотністю. Використовується при затяжному проносі. Офтальмологи рекомендують її вживання для профілактики і поліпшення зору.

Листя і ягоди чорниці є перевіреним імуностимулювальним, вітамінним, загальнозміцнювальним і тонізувальним засобом.

ЯК ЛІКУВАТИСЯ ЧОРНИЦЕЮ

Звичайно ж, у сезон потрібно вживати свіжі ягоди. На зиму їх можна заготовити різними способами. Найкраще заморозити (цілими або перетерти з цукром) або висушити. Якщо зварити джем або варення, велика частина вітамінів зруйнується. Тобто, вживати таким способом чорницю для зору не варто, а от користь для системи шлунково-кишкового тракту зберігається.

Лікуватися пагонами чорниці можна цілий рік. Для цього достатньо придбати якісну сировину в аптеці. Важливо, щоб вона була з екологічно безпечної зони. З пагонів роблять настої. Пропорції залежать від захворювання і способу застосування (усередину, зовнішньо, для полоскання). З цього приводу потрібно порадитися з лікарем.

Беруть від 1 ч. л. до 2 ст. л. сухих пагонів на 200 мл води. Настоюють 45 хвилин. П’ють по третині склянки від 3 разів на день.