Лучшие советы по работе с MacBook

Кращі поради щодо роботи з MacBook

Компанія Apple завжди славилася скрупульозною увагою до деталей, а всі їхні гаджети та комп’ютерна техніка відрізняються неймовірно продуманим та зручним інтерфейсом. Тут передбачено безліч дрібниць, але далеко не всі користувачі реалізують усі доступні фішки та можливості в повній мірі. У цій статті ми поділимося порадами та дамо рекомендації для користувачів ноутбуків Apple, які завжди готові вчитися та відкриті до всього нового.

Використовуйте комбінації клавіш

Недосвідченим користувачам може здатися, що комбінації клавіш це складно і не дуже зручно, адже практично будь-яку дію можна зробити за допомогою миші через контекстне меню. Так, дійсно, спочатку вам потрібно буде докладати зусиль, щоб запам’ятати якісь комбінації, але в майбутньому вони дозволять значно скоротити витрати часу для виконання різних завдань. Ось вам кілька найкорисніших комбінацій, які полегшать життя:

  1. Під час роботи з текстом використовуйте Command-X, щоб вирізати шматок тексту або виділене зображення. Для копіювання використовується Command-C, а для того, щоб вставити вирізаний або скопійований шматок у новому місці, використовуйте Command-V.

  2. Command-Z – дуже зручна команда, що дозволяє скасувати останню дію користувача. Якщо випадково стерли важливу частину тексту або намалювали у файлі щось не те, просто використовуйте цю комбінацію.

  3. Щоб не тягнутися зайвий раз у кут екрана, використовуйте клавіші Command-W для миттєвого закриття вікна.

  4. Перемикатися між програмами можна за допомогою Command-Tab.

  5. Для миттєвого доступу до пошукової машини Spotlight використовуйте Command-пробіл.

  6. Скріншот екрана виконується за допомогою Shift-Command-3.

Якщо часто і довго працюєте з комп’ютером, хоткеї і комбінації клавіш завчити доведеться, адже вони дозволять вам стати набагато більш впевненим користувачем MacOS.

Налаштуйте список автозавантаження

Щоб оптимізувати роботу MacBook і прибрати будь-які сторонні програми з автозавантаження, перейдіть до системних налаштувань у розділі «Користувачі та групи». Тут зайдіть у вкладку «Об’єкти входу» та заберіть галочки з тих програм, які вам не потрібні під час запуску системи. Це дозволить прискорити запуск ноутбука і позбавить настирливих спливаючих вікон, якщо такі є.

Ввести букву “ї” дуже просто

На жаль, на макбуках клавіатура не передбачає окрему клавішу для букви «ї», а тим часом, багатьом фахівцям без неї не обійтися – особливо редакторам та верстальникам, які працюють у видавництвах чи ЗМІ. Таким людям доводиться зрештою щоразу гуглити та копіювати потрібну букву з Інтернету. Насправді, ввести літеру Ї можна за допомогою тривалого натискання на звичайну літеру Е – в результаті перед вами з’явиться вікно-підказка, і ви зможете вибрати варіант, який ви шукаєте.

Використовуйте режим Split View

Неймовірно зручна функція для розміщення на екрані двох вікон програм одночасно. Щоб активувати цей режим, наведіть курсор на верхню частину вікна та натисніть крайню праву кнопку на кілька секунд. Після цього ви зможете вибрати другу програму із тих, що вже відкриті, і вона автоматично розміститься на другій половині дисплея.