Майте мужність жити. Померти-то будь-хто може.

“Самогубство завжди розглядалося виключно як соціальний феномен. Ми ж, навпаки, ставимо питання про зв’язок самогубства з мисленням індивіда” Камю.
Проблема яка зв”язує цілий наш світ – коли людина самовільно йде з життя і прагне цього.За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед населення віком від 15 до 44 років самогубство є одним з трьох головних причин смертності. Щороку у світі близько мільйона людей покінчують життя самогубством, тобто одна людина кожні 40 секунд. Кількість самогубств, скоєних дітьми, збільшується, а вік самогубців зменшується. Особливо вразливою до соціальних негараздів у суспільстві є молодь.
Що ж призводить до такого відчайдушного кроку? Напевне, найбільш поширеною причиною депресій і, як наслідок, самогубств серед молоді є так зване “нещасливе кохання” а можливо і надмірне, божевільне кохання, як в історії Ромео і Джульєтти.
Зазвичай, самогубці надзвичайно байдуже ставляться до свого життя. Вони ніби переходять ту грань, коли розуміють, що їм всеодно коли вони помруть – завтра чи через двадцять років. Наштовхуючись на нерозуміння та невідповідність в своєму житті реальності та омріяних ідеалів майбутнього підліток може піти на жахливий крок. Період статевого дозрівання , перехідний період є одним із найнебезпечніших періодів, адже за статистикою саме в цей час скоюється одна з найбільших частина суїцидів .
Як приклад досить незрозумілого самогубства хочу запропонувати відео.Посилання на відеозапис: http://lifenews.ru/#!news/117134 А це його історія:
“Шокуючий відеозапис самогубства молодої жінки в столиці Лівану був опублікований в соціальних мережах в минулі вихідні. Житель одного з престижних районів Бейрута Кіфах Файруз зафіксував на камеру момент , коли його дружина Амна Ісмаель зістрибнула з балкона їх квартири , розташованої в багатоповерховому будинку . На записі видно , як дівчина сидить на краю балкона , звісивши ноги в бік вулиці . Чоловік , що знімає те, що відбувається на камеру мобільного телефону , відчайдушно намагається умовити її не здійснювати необдуманих дій .- Що з тобою відбувається , Амна ? – Волає Файруз до дружини. – Ти хочеш мені щось сказати … Будь ласка , любове моя , твоя мати не заслуговує такого . Давай просто скажемо , що ти нещасна зі мною. Забудь про мене , подумай про матір.Амна якийсь час дивиться на чоловіка і навіть щось йому відповідає, а потім зісковзує вниз і розбивається на смерть . У цей момент Кіфах в істериці кидається в бік виходу. Поліція Бейрута почала розслідування за фактом суїциду і обшукала приміщення , де знаходилися подружжя на момент сварки. Кіфах Файруз був відразу ж затриманий. За інформацією джерела, близького до слідства, молода пара перебувала в недобудованому житлі, куди вони планували переїхати після закінчення оздоблювальних робіт .
Повідомляється також , що у Амни Ісмаель були складні стосунки з чоловіком і його родичами. Загибла нібито неодноразово погрожувала покінчити з собою.”
Таких історій повно і кожна з них інша. Завжди варто задуматися чи правильно ми прощатися з життям швидше ніж повинно бути.
Згідно з Біблією, той факт, що людина покінчила життя самогубством, не визначає, чи попаде вона на Небеса. Якщо неспасенна людина здійснює самогубство, вона просто «пришвидшує свою подорож» у вогняне озеро. Тим не менше, вона попаде в пекло через відкинення можливості спасіння через Христа, а не через здійснення самогубства. Біблія згадує чотирьох людей, які здійснили самогубство: Саул (1 Самуїла 31:4), Ахітофел (2 Самуїла 17:23), Зімрі (1 Царів 16:18) та Юда (Матвія 27:5). Усі вони були нечестивими, злими та грішними людьми. Самогубство розглядається у Святому Письмі рівноцінним вбивству, адже це є вбивство себе. Бог єдиний вирішує, коли і як людина має вмерти, тому перебирати це повноваження на себе означає зневажити Бога, відповідно до Біблії.

Хоча людському життю немає ціни,
ми завжди чинимо так,
немов існує щось більш цінне.
(Антуан де Сент-Екзюпері)

x_35aa37d2

автор Сапіга Ірина. (студентка факультету журналістики ЛНУ ім. Франка)