Надійний, потужний та стильний: як вибрати новий смартфон

Сучасні смартфони активно витісняють «кнопкові» телефони на ринку електроніки. А причина проста: смартфони відкривають багато нових можливостей для користувачів і мають багато корисних функцій. Їх головна особливість – відсутність кнопок та великий екран. 

Якщо ж ви вирішили купити новий смартфон, то перш за все варто визначити, які ж функції вам справді необхідні. Це може бути зйомка фото і відео, прослуховування музики, читання електронних книг, а також – ігри, доступ до Інтернету (соціальні мережі, поштові сервіси). Крім того, деякі смартфони мають функції, які дозволяють працювати з різними документами. Але це переважно моделі з великим екраном. Однак досвід показує, що якщо вам потрібний компактний пристрій, який зручно з собою носити, то краще віддати перевагу планшетам чи ноутбукам-трансформерам.

Чудово зарекомендували  себе смартфони Samsung Galaxy. Тому якщо плануєте замінити старий гаджет, можна заказати телефон онлайн. Яскравий та стильний дизайн, дисплей, який чітко відтворює всі деталі, зручний та надійний корпус, потужна батарея,  8-ядерний процесор, оптимальний обсяг оперативної пам’яті – це далеко не весь перелік переваг смартфонів Samsung. При цьому належать вони до середнього цінового сегмента.

Що важливо врахувати перед покупкою

Щоб вдало вибрати модель смартфона, варто з`ясувати кілька нюансів. І чітко відповісти, для яких потреб вам потрібен пристрій. Умовно всі моделі можна розділити на три групи:

  • Замінник телефона. Якщо вам потрібен тільки мобільний зв`язок, то краще віддати перевагу недорогому смартфону. Процесор може бути не дуже потужний, головне – надійна батарея. Оптимальний варіант – екран до 4,1 дюймів, камера 2-5 Мп
  • Платформа для мультимедіа. Якщо ви не уявляєте життя без яскравих фото та відео, то особливу увагу зверніть на характеристики камер. Сучасні виробники пропонують смартфони, де потужність камер від 5 до 12Мп. Зазвичай камери  в таких смартфонах мають автофокус, цифровий зум, якій суттєво полегшують процес зйомки.

Не забувайте врахувати, що мультимедійний контент займає багато оперативної пам`яті. Але багато моделей мають вихід під карти пам’яті micro-SD. Також можна одразу купити додаткову картку пам’яті.

  • Інтернет без обмежень. Якщо ви багато часу проводите у соцмережах Facebook, Twitter, Instagram, то обирайте пристрої, які мають Wi-Fi-адаптер і 3G або 4G-модем. Також краще обирати модель з великим екраном – більше 5 дюймів.

Що варто знати про пам’ять і процесор

Досвід показує, що сучасні моделі смартфонів набагато ефективніші, ніж стаціонарні комп’ютери 10-річної давності. Так, бюджетні моделі мають не дуже високу потужність. 

Наскільки швидко працюватиме пристрій, залежить від процесора, оперативної пам’яті і графічного ядра. Саме останній показник визначає швидкість смартфона під час ігор. Смартфони знижують тактову частоту, залежно від того, скільки додатків запущено. Але порівнювати моделі смартфонів тільки за частотою процесора не варто. Тут виручать тільки спеціальні тести, які визначають продуктивність. Це ж стосується і кількості ядер. І користуватися принципом «чим більше, тим краще» ні в якому разі не варто. У бюджетних моделях смартфонів переважно одноядерні процесори. Але якщо продуктивність для вас не пріоритет, і ви не плануєте використовувати складні програми, то витрачати кошти на придбання смартфона з восьми ядерним процесором не варто. 

Перед покупкою смартфона прочитайте відгуків користувачів на сайтах, форумах, у групах в соцмережах. І купуйте пристрій тільки у перевірених точках продажу, адже це запорука його тривалої та безперебійної роботи.