Новобудова чи вторинний ринок: якому виду нерухомості віддати перевагу?

Новобудова чи вторинний ринок: якому виду нерухомості віддати перевагу?

У більшості випадків житло купується лише один раз у житті. Тому від того, якої воно якості, де розташоване і якою інфраструктурою володіє, напряму залежить комфорт сім’ї. Але більшість потенційних інвесторів, які купують житло вперше, часто припускаються великої кількості помилок. Це призводить до втрати грошей та банального псування нервової системи. Щоб не допустити цього, майбутнім покупцям варто завжди враховувати всі переваги та недоліки, а також підводні камені такого процесу. У даній статті — стисло й конкретно про «за» і «проти» первинного й вторинного житла.

Які переваги первинної нерухомості слід враховувати?

Квартири в новобудовах лякають потенційних покупців можливими дефектами, низькою якістю будівельних матеріалів та відсутністю оздоблюваних робіт. Однак такі побоювання достатньо часто не мають ніякого обґрунтування. Забудовники, які цінують свою репутацію, при зведенні ЖК намагаються використовувати тільки сучасні технології та якісні матеріали. Особливо це стосується житлових комплексів комфорт-, бізнес- і еліт-класів. Важливою ознакою надійності забудовника є хороша якісь його попередніх проєктів, а також наявність в інтернеті понад 80% позитивних відгуків від потенційних покупців.

Слід виділити 7 основних переваг первинного ринку нерухомості:

  • Значно вищу ліквідність

  • Низьку ціну квадратного метра (при умові, що квартира була придбана на максимально ранньому етапі зведення будинку)

  • Великий вибір планувань та додаткових ергономічних факторів (терас, спуску в паркінг з дому, ще одного санвузла тощо. Майже всі новобудови Бучі — яскравий приклад використання таких корисних рішень у нових житлових комплексах)

  • Можливість придбання без посередників

  • Більш привабливий зовнішній вигляд

  • Відсутність потреби додаткової перевірки: кому раніше належала квартира, хто власник

  • Розвинену внутрішню інфраструктуру (на перших поверхах будинків більшість девелоперів розміщують комерційні приміщення, які надалі формують зручну інфраструктуру для жителів)

Недоліки новобудов

Першим і найголовнішим недоліком інвестування коштів у новодубови є ризик. Вкладники побоюються за те, чи дотримається будівельна компанія своїх обіцянок: добудує житловий комплекс у раніше обговорені терміни, розмістить обіцяні об’єкти інфраструктури чи взагалі не заморозить проєкт. У більшості випадків, після придбання квартири у новобудові, потенційним покупцям потрібно займатись ремонтом, що тягне за собою значні капіталовкладення. Багатьох інвесторів також відлякують незрозумілі схеми будівництва та фінансування житлових проєктів.

Переваги вторинного ринку: на що слід звернути увагу у першу чергу?

Вторинна нерухомість приваблює більшість клієнтів своєї стабільністю, а саме — наявністю житла. Потенційним покупцям не потрібно ризикувати, вкладаючи кошти в будинок, який тільки почав будуватися. Це найважливіша перевага квартир, які вже були у вжитку. Покупцям також потрібно знати ще 3 вагомих переваги житла на вторинному ринку:

  • Більш стабільну ціну на квартири вторинного житлового фонду

  • Максимально швидке заселення (ця перевага особливо актуальна для людей, які не готові робити ремонт та очікувати його завершення)

  • Можливість придбати житло у практично будь-якому куточку вибраного району міста, оскільки новобудов об’єктивно значно менше.

Недоліки вторинного житла

Переважний відсоток квартир даного виду нерухомості знаходиться у будівлях пізнього радянського періоду, які побудовані за панельною технологією із використанням залізобетонних конструкцій. Такі будинки мають погану шумо- і теплоізоляцію. Також часто у квартирах, які були у вжитку, перед продажем роблять дешевий косметичний ремонт. Це дозволяє приховати недоліки та значно поліпшити привабливість нерухомого майна. Велика ймовірність такого процесу для потенційних покупців — значний мінус.

Висновок та цікава статистика останніх років

Останнім часом у великих містах України поступово зростає відсоток тих людей, які віддають перевагу саме первинній нерухомості. На цей момент число тих людей, які інвестують в новобудови, приблизно на 15-20% перевищує кількість покупців на «вторинці». Але чи варто купувати квартиру в новобудові, чи краще віддати перевагу вторинному житлу — кожен вирішує сам, ґрунтуючись на індивідуальних пріоритетах і особливостях конкретної ситуації.