fbpx

У кожного своя пустеля і свої міражі

Никогда мы не будем братьями
ни по родине, ни по матери.
Духа нет у вас быть свободными –
нам не стать с вами даже сводными.

Вірш про те,що росіяни і українці «никогда не будут братьями» Анастасії Дмитрук тепер не лише на вустах у всієї України , а й всього світу.

Щоб хоч якось підтримати тих патріотів, які боролися з режимом Януковича, на сторінці Євромайдану та всіх соціальних мережах, 23-річна київлянка Анастасія опублікувала свій вірш «Никогда мы не будем братьями». Проникливий вірш-звернення української поетеси надихнув литовців на створення музичної композиції. «Видимо, многие пережили те же эмоции, что и я» – каже авторка.

Дії керівництва Росії, яка анексувала Крим і продовжує підтримувати сепаратизм, чинити тиск на Україну, втручатися у внутрішні справи нашої незалежної держави. Саме це слугувало приводом для написання вірша «Никогда мы не будем братьями».

Не можна мовчати, робити вигляд, що нічого не сталося після всіх цих кроків офіційної Москви. Головний «меседж» даного вірша зрозумілий всім: брати себе так не поводять.
Так, в Росії живе чимало дуже шанованих, гідних людей, які розуміють всю глибину трагедії, деякі з них, навіть, розкаюються та просять вибачення за вчинки Путіна. Але, на жаль, вони – в меншості. Переважна ж більшість росіян мовчазно або активно підтримують дії керівництва своєї країни, спрямовані на розкол України. «Ми повинні намагатися достукатися до їхніх розумів і сердець. Так, можливо, що спроба буде марною, але важливо хоча б спробувати» – повторює Анастасія Дмитрук.
Я особисто, щиро дякую, юній поетесі за ці глибокі рядки,які породжують впевненість, дух український та вірю в завтрашній день.

Погляньмо на реальну картину, яка виразно демонструє, наскільки сильно дезінформовані ошукані росіяни. На них потоком ллється антиукраїнська пропаганда. Озвучувана в ефірі російських телеканалів брехня не може викликати нічого, крім презирства. Іншого ставлення не заслуговують ті, хто свідомо дезінформує власний народ, виставляючи українців у брехливому, негативному світлі, зводячи стіну протистояння між нашими народами, яку зруйнувати буде дуже складно, якщо не сказати – неможливо.

З населенням такої величезної країни, як Росія, я вважаю, трапилася за великим рахунком,справжня трагедія. Сказав телевізор росіянам, що в Україні до влади рвуться бандерівці, що тут є загроза російській мові, вони і повірили цьому. Вони, як виявляється, щиро вважають, що правда – це те, що говорить телевізор, а не те, що в реальності відбувалося у кожного з нас за вікном. Також, вони, на жаль, переконані в тому, що їм в Росії краще нас відомо, який вибір буде кращим для України. Це – найглибша помилка. Тільки українці в змозі визначати сьогодення і майбутнє своєї Батьківщини.

Безумовно, відчуття своєї здатності визначати сьогодення і майбутнє України і є головне досягнення Євромайдану. Ми побачили, що будь-які цілі досяжні, якщо народ єдиний у прагненні їх досягти. Україна подолає всі труднощі і виклики, ставши в результаті тієї країною, яку ми всі мріяли побудувати для себе і наших нащадків. Всі ми надто довго жили, не розуміючи, хто завжди підставить нам своє плече, а з ким нам ніколи не бути братами і друзями. Ми тепер точно знаємо, хто нам друг, а хто – ні. Ми ніколи не забудемо ту підтримку, яку надали Україні в цей драматичний період Грузія, Польща, Литва, Латвія, Азербайджан. Солдати. Це ті люди, які варті того, щоби про них писали найкращі твори, знімали найкращі фільми. Бо вони – герої. Вражає їхня безстрашність, те, наскільки вони палають і глибоко вірять у свою перемогу. Вони все покинули і пішли туди, знаючи, що можуть не повернутися. Ми зробили висновки, ми багато чого переоцінили, ми позбулися фальшивих ілюзій.

Росіяни сприйняли твір як агресію, та він про боротьбу за свободу. Їм правда не потрібна, більшість із них “незрячі”, мільйони людей в Росії відірвані від реальності… Литовські музиканти записали відеокліп, який за два тижні на Youtube отримав мільйон переглядів. Не втрималися росіяни — активно записували відповіді на вірш української дівчини. Загалом, росіяни записали більше сотні відповідей Анастасії, більшість з них – також у віршованій формі:

Не хотите, чтоб были мы братьями?
Говорите, у вас демократия?
«Москалями» зовёте нас «клятыми»,
Тиранией и рабством распятыми?

На Майдане своём Незалэжности
Жгли милицию, беркутов с дерзостью,
С постаментов сносили вы Ленина,
Но была эйфория та временно.

И смотрите теперь, «самостийные»,
Разбудили вы силы стихийные,
Правый Сектор с оружием скалится,
А страна ваша рушится, валится.

***

Вы себя возомнили смелыми,
Не рабами, что в цепи закованы,
Только где ваши пашни спелые?
Вы давно свои земли продали!
Вы и предков своих тупо предали,
Что за вас погибали смелыми,
Чувства Чести для вас неведомы,
Вот и скачете, как оголтелые…

И святыни ее не цените!
Никогда вы не будете братьями!
Нам — нацисты — враги беспородные,
И не смейте себя, предатели,
Называть Украинцами кровными.

До сліз боляче читати ці відгуки. Крізь біль вкотре повторюю,що народилася я в Україні. Переживаю щиро за все, що відбувається в нашій державі, гордість і біль відчуваю в душі за долю моєї України… Українська земля пройшла війни та мир, поразки та перемоги, пишалася вірними синами та доньками, чарувала світ своїми мелодійними піснями. Вона була і залишається вірною матір’ю українців, які свято шанують і люблять її. І я вірю, що ця любов не зміниться з плином років, а з висоти на нас завжди дивитиметься лагідне зоряне українське небо.
Саме ми повинні піклуватися про рідну землю, адже вона не може більше покластися ні на кого іншого. Саме ми повинні стати справжніми дітьми неньки України,охороняти її спокій,звеличувати добробут. Їй стільки довелося винести не для того, щоб одного ранку її власні діти від неї відреклися, не для того,щоб ми стали попихачами і забудьками. Ми – її діти, отже, її майбутнє – поряд з нами. Ми належимо до нової генерації. Нам будувати нову Україну,яка чекає нас,не обтяжених догмами , з новим мисленням, високим європейським рівнем професіоналізму,чесних і відданих патріотів. Ми так потрібні їй. Я вірю,що Україна пройде через терни до зірок. Я вірю в тебе,моя могутня державо! Слава Україні! Єднаймося!

original-103368268975600036037732278001475449353532n