Онлайн – навчання: 100500 цікавих платформ, курсів, лекцій, онлайн-подорожей

 1. Українська освітня платформа Prometheus відкрила безкоштовний доступ до 100 онлайн-курсів. Серед них – англійська, дизайн-мислення в школі, мистецтво діалогу і медіації, курс зі здорового харчування, з протидії булінгу, з критичного мислення і багато іншого. Все – за посиланням.
 2. Coursera. Найвідоміша освітня платформа відкрила на час карантину 3800 курсів за 400 спеціальностями. Щоправда, тільки для студентів університетів (вони повинні приєднатися до Coursera for Campus). Але навіть якщо ви не студент, на Coursera завжди є безліч безкоштовних курсів (як правило, лекційна частина, без завдань і сертифікації). Ось найпопулярніші.
 3. Google Digital Workshop. Навчальна платформа від Google надає можливість пройти безкоштовний курс із цифрового маркетингу (і отримати сертифікат!), просування в інтернеті, ділового спілкування, візуалізації, мистецтва публічних виступів. Ці курси доступні українською мовою.
 4. Засновник агентства Fedoriv Андрій Федорів виклав свій зоряний онлайн курс із маркетингу “Папа Бренда” у відкритий доступ. Абсолютно безкоштовно. Перша з 14 серій буде доступна на Youtube каналі Fedoriv vlog у понеділок, 16 березня. Далі будуть викладати по одному епізоду в день.
 5. EdEra – українська освітня платформа, на якій зібрані курси про все на світі – від підготовки до ЗНО з математики до основ веб-розробки.
 6. WiseCow – ще один онлайн-лекторій. Тут можна прослухати курс лекцій “100 років світової фотографії за 100 хвилин”. Такий же курс – на тему української історії, культури, кіно, літератури, світової моди та багато іншого.
 7. Open Culture – це портал, на якому зібрані 1300 онлайн-курсів від світових університетів. Тут можна слухати лекції з архітектури, мистецтва, комунікацій, дизайну, економіки та іншого.
 8. Tedx Talks – лекції, що надихають, від спікерів з усього світу на найрізноманітніші теми: технології, бізнес, наука. Якщо не хочете потонути у великій кількості тем і виступів, почніть з 10 найпопулярніших за версією самого Ted.
 9. Кураж Базар зібрав виступи усіх своїх спікерів на одній сторінці. Серед них – лекції на тему сексуального здоров’я, sustainability, нових функцій Instagram.
 10. Карантин – саме час розібратися у вині! Платформа Open Mind Academy виклала у безкоштовний доступ курс Supernatural Романа Ремеєва про натуральне вино. З нього можна дізнатися, що таке органічні, біодинамічні та натуральні вина і яка між ними різниця. А ще вам розкажуть про помаранчеві, бурштинові, skin contact вина, про pet nat або, як його ще називають, дідівське ігристе.

Мистецтво та подорожі

 1. Якщо ви не йдете до театру, театр йде до вас. Українська онлайн платформа Open Theatre транслює відео постановок київських театрів. Наприклад, можна подивитися вистави “Дикого театру”. Весь архів – за посиланням.
 2. Завжди мріяли побувати в знаменитій Віденській опері? Не проблема. Віденська державна опера відкриває свої архіви для прямої трансляції. Тепер Wiener Staatsoper щодня безкоштовно транслює записи попередніх виступів опери та балету. Берлінська філармонія, яка також закрита у зв’язку з епідемією коронавірусу, вчинила аналогічно – протягом 30 днів її постановки можна безкоштовно дивитися онлайн. Свої вистави також транслює Берлінська опера.
 3. Blog 360, хлопці, які знімають відео з подорожей українськими містами, зібрали весь свій архів на одній сторінці. Якщо ви ніколи не були у Жовкві або на Шацьких озерах, подивіться, за посиланням – багато краси.
 4. Віртуальні подорожі по всьому світу. Лувр закрили на карантин? Не біда. Його колекцію можна оглядати онлайн. А на платформі Google Arts & Culture взагалі зібрали 30 віртуальних турів, 300 тисяч фотографій і 150 інтерактивних виставок із 50 музеїв світу. Наприклад, можна побродити по МоМА.

25 музеїв Львівщини, які можна відвідати онлайн

У Google також є платформа з віртуальними подорожами українськими музеями просто неба.

Ще можна розглядати панорами всесвітніх пам’яток на 360cities.net або на Google street view (там є цілі фототури відомими місцями та містами). На Vimeo також є серія відео з різних міст світу.

Подорож не виходячи з дому: 39 музеїв світу, які можна побачити онлайн

Кіно та онлайн рейви

 1. Онлайн рейви. Closer та інші київські клуби скасували всі вечірки. Чи це не причина для справжньої паніки? У Китаї, де коронавірус вирував кілька тижнів тому, придумали вихід – віртуальні рейви. Китайські нічні клуби транслювали рейви у додатку Kuaishou і TikTok. В онлайн рейві пекінського клубу SIR TEEN брали участь 2,3 мільйона осіб. Впевнені, київські рейвери рано чи пізно самоорганізуються і підготують гідну відповідь. А поки можна подивитися запис діджей-стріму з Чорнобиля. За пультом – Влад Фісун.
 2. Кіно. Ну, і звісно, саме час оформити підписку на Netflix або Megogo. А якщо ви не встигли подивитися останні новинки українського кіно, це можна зробити на платформі Takflix. “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”, “Гуцулка Ксеня”, “Коли падають дерева” – доступ до цих фільмів можна купити за 60 грн/7 днів.

Джерело