fbpx

Підлітки. Як їм допомогти?

Підлітки. Як їм допомогти?
Підлітки. Як їм допомогти?

Коли тобі 14-17 років ти здатен(на) сприймати світ в зовсім іншому сяйві, чим він є насправді. Дорослі часто кажуть « Цей юнацький максималізм..».

Дійсно, чомусь саме в підлітковому віці молоді особи найбільш вразливі до зовнішніх обставин, чинників, що тиснуть на них. Кожен проходить такий етап в своєму житті, але не кожен робить це без втрат. Сьогодні ми нерідко спостерігаємо в соціальних мережах фото суїцидів, негативних зображень на сторінках юних користувачів. Адже, там вони можуть відкриватись по – іншому, ніж в реальному житті. У всесвітній павутині підлітки «майже» вільні від думки оточуючих. Це дає нам можливість оцінити позиції молодих людей найбільш точніше. Що для дорослої людини виглядає жахливо, для підлітка – норма.

Чому так відбувається?

Підлітковий період – один з найтяжчих у житті людини. Він передбачає формування життєвих цілей особи, орієнтирів. Змінюються погляди, бажання. Врешті решт, в цей час, підліток «шукає своє місце в суспільстві».
На фоні психологічних становлень, які відбуваються з «вже майже дорослою людиною», виникають непорозуміння з батьками, однолітками. Часто це відбувається через невиправдану, агресивну поведінку підлітка. Причинами таких станів можуть бути заброни стосовно чогось від старших людей, або інші обставини. Важливо як дорослі будуть ставитись до такого періоду. Від цього часто залежить, як підліток буде поводити себе у майбутньому. Ні для кого не секрет, що не достатня кількість уваги та піклування батьків, відображується у поведінці їхніх дітей. Діти по суті – це дзеркало, того, що заклали їм батьки.Звичайно, є ситуації, коли на дитину, тиснуть інші обставини. Ось декілька прикладів:

1. «Погані компанії». Поняття доволі відносне. Кожен уявляє їх по – своєму. Для батьків, це можуть бути будь – які товариші, які відрізняються, чимось гірші за їхнє чадо.

2 Нещасливе кохання. Так, ця проблема була і буде завжди. Вона часто торкається підлітка в юному періоді. Коли здається, що все закінчилось. Насправді, це тільки початок.

3 Наслідування когось, або чогось. Яке відбувається в процесі дорослішання, іноді непомітно для самого підлітка. Часто воно так само непомітно і зникає зі зміною, наприклад поглядів.

4. Недостатнє піклування батьків. Діти, які потребували уваги та піклування батьків, та не отримали цього, не свідомо шукають такої підтримки, розуміння в інших.

Тому, в такий не простий період з підлітками поруч повинні знаходитись батьки, старші люди. Ті, які допоможуть, дадуть пораду. Не залишайте дітей на самоті зі своїми проблемами. Адже, скільки б не було нам років, а ми все ж приходимо до батьків, і чекаємо допомоги саме від них.

Підлітки. Як їм допомогти?
Підлітки. Як їм допомогти?

Говоріть! Говоріть про всі проблеми, що турбують, про позиції стосовно різних питань. Не чекайте, що підліток перший піде на контакт і охоче розповість вам про те, що його турбує. Таке буває нечасто, особливо якщо між вами не має надто довірливих стосунків.
Підлітковий період — це період соціалізації і сильного розвитку розуму. Підліткам важливо оцінити себе і своє місце у світі, тому їм просто необхідна увага і допомога людей з досвідом.