Купуючи іграшки своїм дітям, більшість батьків націлені на розвиток. Хочеться, аби обрані ігри допомагали малюку пізнавати світ, тренувати мислення, вчитися поведінці в соціумі. І тут безперечним лідером стає конструктор лего, який обирають не тільки для ігор дома, але й навчання у школі чи для психологічних занять.
Які б інші конструктори не пробували батьки, з Lego не може зрівнятися нічого. Діти, спробувавши такі набори, навіть не дивляться в бік інших. І навіть дорослі з задоволенням конструюють літаки, машинки, казкових героїв чи навіть цілі міста.

В чому феномен Lego?
Ці ігри почали випускатися ще з 1932 року, а їх винахідником став датський столяр Оле Кірк Крістіансен. Він вирішив виготовляти іграшки після смерті дружини та пожежі в своєму магазині. Дивовижно, але майже відразу його конструктори сподобались дітлахам. І не дивно, адже пластмасові деталі могли з’єднуватися з деталями з інших наборів, що давало можливість творчого розвитку.
Сьогодні дослідники та психологи стверджують, що LEGO став тим конструктором, який дуже допомагає в розвитку дитини. Він корисний і для дорослих, адже дозволяє брати під контроль свої емоції, перезавантажуватись після тяжкого робочого дня та просто цікаво проводити час.
Виділяють декілька важливих особливостей конструктора.
Конструювання допомагає розвивати моторику рук. Коли дитина з’єднує маленькі деталі, то робить зусилля, щоб зібрати фігурку, а також працює над координацією.
Навчання новим фігурам, кольорам, фразам. Тут важливо, щоб батьки разом з маленькою дитиною гралися, допомагаючи їй вивчати нове.
Розвивається логічне мислення, адже дитині потрібно подумати, як зібрати ту чи іншу фігуру. Потрібно уявити цілісну картинку, зрозуміти її, вивчити схему.
Конструктор розвиває увагу, терпіння, посидючість. Дитина може переживати невдачі, але завдяки цьому вона вчиться стійкості та наполегливості. Раз за разом вона буде впевнено йти до своєї мети.
Розвиток творчих здібностей, а також математичних навиків. Дитина може фантазувати, підраховувати кількість необхідних деталей, створювати свій світ для гри.
Лише Lego використовується педагогами для навчання дітей в перших класах школи. А психологи працюють з цими конструкторами, коли потрібно провести корекційне заняття з дітками.
Цікавий світ конструювання
Науково доведено, що така іграшка допомагає дитині розвивати ті навички, яких в неї немає. Малюки, яким важко спілкуватися з іншими, стають більш відкритими. Непосиди вчаться стійкості та концентрації уваги. Також конструктор допомагає дітям пробувати себе в ролі лідера чи, навпаки, виконавця. Завдяки чому вони отримують всебічний розвиток.
Цікаво, що компанія пропонує велике різноманіття конструкторів. Є Lego для найменших – це об’ємні кубики для конструювання. Також представлені цілі тематичні серії, інноваційні моделі, де можна зібрати іграшку та керувати нею в віддаленому режимі. Тому й сьогодні такі конструктори вважаються найпопулярнішими та захоплюють як маленьких, так і дорослих.