Популярність конструкторів LEGO – в чому їх секрет?

Купуючи іграшки своїм дітям, більшість батьків націлені на розвиток. Хочеться, аби обрані ігри допомагали малюку пізнавати світ, тренувати мислення, вчитися поведінці в соціумі. І тут безперечним лідером стає конструктор лего, який обирають не тільки для ігор дома, але й навчання у школі чи для психологічних занять.

Які б інші конструктори не пробували батьки, з Lego не може зрівнятися нічого. Діти, спробувавши такі набори, навіть не дивляться в бік інших. І навіть дорослі з задоволенням конструюють літаки, машинки, казкових героїв чи навіть цілі міста.

Популярність конструкторів LEGO – в чому їх секрет?
Популярність конструкторів LEGO – в чому їх секрет?

В чому феномен Lego?

Ці ігри почали випускатися ще з 1932 року, а їх винахідником став датський столяр Оле Кірк Крістіансен. Він вирішив виготовляти іграшки після смерті дружини та пожежі в своєму магазині. Дивовижно, але майже відразу його конструктори сподобались дітлахам. І не дивно, адже пластмасові деталі могли з’єднуватися з деталями з інших наборів, що давало можливість творчого розвитку.

Сьогодні дослідники та психологи стверджують, що LEGO став тим конструктором, який дуже допомагає в розвитку дитини. Він корисний і для дорослих, адже дозволяє брати під контроль свої емоції, перезавантажуватись після тяжкого робочого дня та просто цікаво проводити час.

Виділяють декілька важливих особливостей конструктора.

  • Конструювання допомагає розвивати моторику рук. Коли дитина з’єднує маленькі деталі, то робить зусилля, щоб зібрати фігурку, а також працює над координацією.

  • Навчання новим фігурам, кольорам, фразам. Тут важливо, щоб батьки разом з маленькою дитиною гралися, допомагаючи їй вивчати нове.

  • Розвивається логічне мислення, адже дитині потрібно подумати, як зібрати ту чи іншу фігуру. Потрібно уявити цілісну картинку, зрозуміти її, вивчити схему.

  • Конструктор розвиває увагу, терпіння, посидючість. Дитина може переживати невдачі, але завдяки цьому вона вчиться стійкості та наполегливості. Раз за разом вона буде впевнено йти до своєї мети.

  • Розвиток творчих здібностей, а також математичних навиків. Дитина може фантазувати, підраховувати кількість необхідних деталей, створювати свій світ для гри.

Лише Lego використовується педагогами для навчання дітей в перших класах школи. А психологи працюють з цими конструкторами, коли потрібно провести корекційне заняття з дітками.

Цікавий світ конструювання

Науково доведено, що така іграшка допомагає дитині розвивати ті навички, яких в неї немає. Малюки, яким важко спілкуватися з іншими, стають більш відкритими. Непосиди вчаться стійкості та концентрації уваги. Також конструктор допомагає дітям пробувати себе в ролі лідера чи, навпаки, виконавця. Завдяки чому вони отримують всебічний розвиток.

Цікаво, що компанія пропонує велике різноманіття конструкторів. Є Lego для найменших – це об’ємні кубики для конструювання. Також представлені цілі тематичні серії, інноваційні моделі, де можна зібрати іграшку та керувати нею в віддаленому режимі. Тому й сьогодні такі конструктори вважаються найпопулярнішими та захоплюють як маленьких, так і дорослих.