Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок. Урожай вас справді здивує

Часник — це не лише спеція, яка додає стравам смаку та аромату, але й надзвичайно корисна рослина для нашого здоров’я. Щоденне вживання часнику сприяє зміцненню імунітету, очищує печінку, оздоровлює серцево-судинну систему і навіть укріплює зуби.

З практики можна зробити висновок, що озиме висаджування часнику сприяє тому, що плоди головки виростають значно більшими й тугішими. Поділимося секретами озимої висадки часнику, що варто врахувати вже цієї осені. Урожай вас справді здивує.

Вважається, що садити часник восени треба за три тижні до настання перших морозів. Зубчики часнику, посаджені пізніше цього часу, не встигають вкоренитися, а при більш ранній посадці молоді паростки можуть загинути від морозів.

Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок. Урожай вас справді здивує
Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок. Урожай вас справді здивує

Результати досліджень підтверджують, що до настання зими зубок часнику повинен мати 12-18 корінців довжиною 5-10 см. Для розвитку такої кореневої системи потрібно приблизно 35-45 днів.

У північних краях висаджування озимого часнику практикується вже з вересня. За місячним календарем садівників найкращі дні для посадки озимого часнику у 2020 році: 17, 18, 23, 26, 27 вересня, 15, 16 жовтня. Заборонені дні для посадки в жовтні: 9 і 24 жовтня. Якщо початок місяця буде теплим, то посадка часнику можлива і в листопаді 2020. Сприятливі дні: 8-11, 13 листопада.

Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок. Урожай вас справді здивує
Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок. Урожай вас справді здивує

Підготовка грядки під озимий часник

Часник досить примхливий до вибору ґрунту і місця для посадки. Готуючи ділянку, треба пам’ятати про всі переваги цієї культури. Найкраще овоч приживається на суглинних і чорноземних ґрунтах з нейтральною кислотністю. Місце має бути сонячним і відкритим.

Не можна щороку садити часник на одному місці — урожай буде зменшуватися, бо земля виснажиться. Кожних 2-3 роки змінюйте грядку під нього. Чудово обрати місце, де до часнику росли помідори, бобові культури, огірки, гарбузи чи рання капуста. А там, де росли картопля або цибуля, часник краще не висаджувати.

Підготовка грядки під озимий часник
Підготовка грядки під озимий часник

Як садити часник

1. Підготовка ґрунту

Найкраще для підгодівлі підійде торф, з яким потрібно перекопати землю на глибину однієї лопати. І додати 20-30 г суперфосфату і 20 г калійного добрива на один квадратний метр. Перед посадкою можна додати аміачної селітри – 10 г на квадратний метр. Глибина копання повинна становити не менше 20 см.

2. Формування грядки

Ідеальна грядка для озимого часнику буде шириною до 1 метру і висотою до 25 см.

3. Час на приготування землі

Грядці треба дати спокій, поки ґрунт не осяде після перекопування. Якщо опадів у вересні випадає небагато, то радимо кілька разів полити грядку водою.

4. Обробка ґрунту

З метою профілактики захворювань часнику обробіть землю розчином мідного купоросу (1 столову ложку речовини розведіть у 10 літрах води). Отриманим розчином за допомогою лійки полийте всю площу грядки. Потім прикрийте її плівкою.

Підготовка часнику до посадки

1. Розбираємо головку на зубки

Уважно огляньте часник і розберіть головку на окремі зубчики, з яких відберіть для посадки найбільші, великі.

2. Дезінфікуємо

Відібрані зубчики замочіть на 1-2 хвилини в 1%-ому розчині мідного купоросу. Для протимікробної обробки також добре підходять розчин марганцівки, препарат «Фітоспорин-М» і настій попелу. В такому випадку обробка триватиме 30 хвилин.

Посадка озимого часнику

1. Робимо ямки

Виберіть на заздалегідь підготовленій грядці місце висадки озимого часнику. Для цього палицею зробіть в землі ямки на відстані 10 см одна від одної. Глибина ямок — від 7 до 10 см в залежності від методу та часу посадки. Відстань між рядами – 20-25 см.

Тим часом, деякі агрономи радять садити часник і на більшу глибину. Особливо якщо ви запізнюєтесь з посадкою, а через кілька днів уже можливі заморозки.

2. Заглиблюємо зубчики

Не забудь звільнити зубчики від «материнського» денця, щоб воно не затримувало зростання. Укладіть зубчики часнику в підготовлені ямки. Вдавлювати їх в землю не варто, бо це затримує формування корінця.

3. Обробляємо землю

Якщо земля суха, можна полити її рожевим розчином марганцівки.

4. Засипаємо ямки

Закривати ямки треба перепрілим компостом.

5. Мульчуємо грядку

Оптимальний шар мульчі — близько 5 см. Для мульчування найкраще використовувати торф, хвойні гілки або опале листя. Для затримання снігу на грядках (тобто створення теплої ковдри) розкладіть зверху хмиз. Навесні не забудьте забрати шар мульчі!

Тепер ви знаєте, як правильно посадити озимий часник. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам наступного літа отримати чудовий урожай цієї цілющої рослини.

Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок
Посадка озимого часнику — маленькі хитрощі для великих гoлoвок

За матеріалами