fbpx

Краса душі

Дуже часто люди не вірять у свої можливості. Вони не прагнуть досягати все нових і нових висот, бо усвідомлюють , що для цього знадобляться чималі сили. Ми не завжди здійснюємо те, що задумали, і, звичайно, втішаємо себе тим, що всього і так не встигнути.

У багатьох людей на землі з’являються чимало корисних та потрібних думок, але їхня реалізація трапляється у меншості випадів. Деколи людина боїться зламати себе на краще. Вона не прагне виходити за створені уже давно межі затишку. Їй добре, їй комфортно, їй всього в достатку. Але ж прагнень у неї не забрати. У кожного з нас є заповітні мрії, які кожного дня додають нам наснаги, додають мотивації, сміливості, наполегливості та життєвої стійкості.

Я вірю, що людина здатна абсолютно на все, просто варто усвідомити те, що вона все ж має значення у цьому світі , що вона не самотня, вона є частиною чогось великого, чогось важливого. Слід  уміти ставити для себе реальні цілі. Так, багато хто з нас мріє поснідати у готелі з краєвидом на Ейфелеву вежу, потрапити на концерт всесвітньо відомої групи, стати популярним актором чи художником. Та чи правильно ставити перед собою такі максимальні цілі. Чи не простіше було б здійснити щось більш реальне та насуще, щось таке, що теж залишить у нашому серці теплі спогади і враження?! Зрештою, можна відвідати невідомі нам містечка України, помандрувати нашою Батьківщиною у пошуках красивих краєвидів, щирих людей та нескінченних відкриттів. Світ починається із нас. Він тут, ми у серці Вселенної, бо ми особливі, неповторні, ми особистості.

Не думайте по те, що, зазнавши поразки, ви уже ніколи не зможете досягнути своєї мети. Це лише маленька невдача до шляху удосконалень та звершень. Як писала Ліна Костенко у своїй книзі – “…все наше життя – це чекання найгіршого і надія на краще.” Так, ми повинні усвідомлювати усю важкість життя, але при цьому бути справжніми оптимістами, щасливцями. Кожна мить – це чудо, це подарунок небес, який ніяк не можна змарнувати. Коли у вас з’являється вільна хвилинка, не витрачайте її даремно, розгорніть цікаву книгу, пориньте у світ фантазії інших, щоб тим самим збагатити власний. Прочитайте Дереша, Забужко, Матіос, Шоу, Ремарк. Надзвичайні твори неперевершених авторів зможуть подолати будь – які незгоди та коливання вашого настрою.

Створюйте для себе позитивну атмосферу. Простір, у якому вам приємно існувати. Живіться тією інформацією, яка вам справді цікава, спілкуйтеся з людьми, які вам імпонують, які є щирими та природніми. Умійте вивчати оточуючих, розвивайте у собі психологічно –  аналізуючі властивості, це дуже згодиться вам у житті. Як говорив один дуже впевнений у собі чоловік : “Бачу ціль – не бачу перешкод”. Ні, ви не повинні бути пихатими чи зверхніми, грубими чи гордими, ви повинні бути самі собою, людиною, яка знає , чого вона хоче, і уміє цього досягати.

Нещодавно одна хороша людина сказала мені, що терпіння – це найважливіша та найпотрібніша риса для кожного з нас. Вона допомагає удосконалити себе. Маєш терпіння – матимеш й  щастя. І справді, ми дуже часто помічаємо все негативне, щось, що псує нам настрій, що зводить нанівець нашу усмішку. Та чи справді варто постійно бути під впливом негативу, може варто зрозуміти, що це «сьогодні» більше не випаде ніколи у житті, воно не повтореться, не пропишеться знову, ви не витрете його, “як напишеш, так уже і буде”. Усе завершується, лише вічність безмежна, тож варто захопити у житті якомога більше позитивних та незабутніх речей, щоб вічність не здавалась самотньою та нецікавою.

Ми усі можемо зрозуміти один одного, бо ми усі люди. Проте, на жаль, дуже часто ми відносимось з тотальною байдужістю один до одного. Можливо варто думати не лише про себе, але й про тих, хто дорогий нашому серцю, кого не хочеться втрачати, кого цінуєш та ким дорожиш. Кажіть усе, що хочете сказати, бо як говорив Маркес: «Ніхто не запам’ятає тебе за твої думки».

Живіть для щастя, для мрій, для здійснень і тоді кожен наступний день буде для вас початком гідного шляху у світле майбуття! 🙂

краса душі