Робота в декреті: реальність чи фантастика

Робота в декреті: реальність чи фантастика
Робота в декреті: реальність чи фантастика

Поява малюка – новий етап у житті кожної жінки. Але вже через кілька місяців, коли дитина підростає, мама задумується, як провести час у декретній відпустці з користю. Все більше жінок  обирають фріланс .  Це віддалена робота, яка передбачає виконання певних проектів. Все, що потрібно, – доступ до мережі, кілька вільних годин вдень та бажання працювати. 

І річ не тільки у додатковому заробітку, а й бажанню самореалізації. Віддалена робота дозволяє розвиватися, не втрачати кваліфікацію та отримувати додатковий дохід. Так, віддалено можуть працювати журналісти, контент-менеджери, юристи, бухгалтери, редактори, дизайнери, вчителі, юристи, перекладачі. 

Що варто знати молодій мамі

Сьогодні є десятки бірж фрілансу та груп у соціальних мережах, де можна знайти віддалену роботу. Але як і кожна справа, фріланс має свої плюси і мінуси. Тому перш, ніж починати працювати, реально оцініть свої вміння, навики. Так, серед плюсів варто згадати такі:

  • Можливість додаткового заробітку. Як показує практика, багато жінок шукають віддалену роботу, щоб покращити фінансове становище сім`ї. Часто це символічна сума, але якщо добре постаратися, то цілком реально отримувати навіть більше, ніж середньостатистичний офісний працівник.
  • Вільний графік роботи. Віддалена робота для мами – це своєрідний тест на витривалість. Адже щоб досягти успіху, варто навчитися правильно розподіляти свій час і розставляти акценти. Працювати можна у будь-який час: одні присвячують фрілансу час, коли дитина спить в обід, інші працюють в нічний час. Головне – вчасно і якісно виконати замовлення і не підвести замовника. Крім того, є багато прикладів, коли після закінчення декретної відпустки жінки не поверталися до звичної роботи в офісі. Адже мама-фрілансер має більше часу і можливостей, щоб займатися з дітьми, водити на розвиваючі гуртки, подорожувати. 
  • Рівень доходу залежить тільки від вас. Більше працюєш – більше заробляєш. На фрілансі ваш дохід залежить від ваших зусиль, а не від начальника. І це додатковий стимул для роботи. Якщо вам потрібно більше коштів – ви можете взяти додаткові замовлення. Крім того, ви самі визначаєте вартість ваших послуг. У будь-який час ви можете знайти нового замовника, який заплатить більше. 

Відносні мінуси роботи на фрілансі

Не забувайте врахувати і можливі мінуси такого варіанту заробітку.

  • На зв`язку 24/7. Так, фріланс- це робота без вихідних. А термінові завдання від замовника можуть з`явитися у будь-який час, тому потрібно бути на зв`язку постійно. Головне – вчасно здати роботу, а тому не раз доведеться працювати вночі чи у вихідні, державні свята, коли інші відпочивають. Не забувайте, що дитина може хворіти або просто капризувати. Через недосип і перевтому молодій мамі може бути важко сконцентруватися на роботі. Це може призвести до відчуття тривожності і навіть депресії.
  • Нестача часу на хобі, партнера. Догляд за малюком, побут, віддалена робота – все це забирає багато часу і сил. Часу на догляд за собою, на улюблену справу може просто не вистачати. Через кілька місяців життя у такому ритмі молода мама починає відчувати втому, тривожність, її дратують навіть дрібниці. Крім того, невміння керувати своїм часом та розставляти пріоритети призводить до того, що чоловік кожного дня бачить не життєрадісну жінку, в яку колись закохався, а постійно замучену, з мішками під очима. Тому сварок не уникнути.

Як показує практика, головне під час роботи в декреті – вміти вчасно за допомогою до найближчих та реально оцінювати свої сили. А ще – любити те, що робиш, і тоді все точно вдасться!