Робота в радість

Робота в радість
Робота в радість

Задумайтеся, скільки ми працюємо? Скільки безцінних годин свого часу приділяємо проектам, звітам, розробкам … А на відпочинок залишається всього лише два дні. За такий короткий проміжок часу організм не встигає відновитися, тому понеділок – день важкий для більшості з нас. Як же полегшити трудові будні, щоб робота була в радість? Потрібно правильно організувати своє робоче місце, адже від цього залежить не тільки ваш душевний комфорт на службі, але і саме здоров’я.Головними винуватцями всіх бід сьогодні прийнято вважати комп’ютери. І випромінювання від них, і очі страждають, і остеохондроз. Але не все так страшно – варто лише дотримуватися правил по експлуатації цього пристрою.

Містер Стіл

Важлива категорія придатності столу для роботи – так звана робоча зона. Висота робочого стола повинна бути близько 70-75 см. Стільниця не повинна бути вузькою і маленькою, щоб на ній можна було розмістити необхідні для роботи матеріали. Така глибина стола дозволить повністю покласти лікті на стіл і уникнути навантаження на кисті рук.

Для тих, хто працює на комп’ютері, розроблена спеціальна підставка під монітор, контейнер для системного блоку, висувна полиця під клавіатуру. Клавіатура повинна розташовуватися в 10-15 см. від краю столу.

Задня частина монітора дає найбільше випромінювання, тому повинна бути закрита перегородкою.
Папери і документи, які не перебувають у роботі, повинні бути прибрані на полиці або стелажі для документів, які можуть розташовуватися в декількох кроках від робочого столу.

Захищайтесь!

Очі будуть втомлюватися менше, якщо монітор розташувати на відстані 50 – 60 см від обличчя. Центр екрану повинен знаходитися напроти очей, так як, зміщений управо або вліво, він перенавантажує хребет. Освітлення при роботі з комп’ютером має бути не дуже яскравим, але й не бути відсутнім зовсім, ідеальний приглушене світло.

Шкідливий пил з монітора не осяде у ваших легенях, якщо до і після роботи ви будете протирати екран злегка зволоженою чистою ганчіркою або губкою. Те ж саме стосується і клавіатури – розсадника мікробів. Тому після роботи за комп’ютером обов’язково мийте руки з милом. Також важливо, щоб у приміщенні, де використовується комп’ютер, щодня проводити вологе прибирання. Підлога в офісі краще не закривати ковроліном.

Відомо, що навколо працюючого комп’ютера рівень вологості повітря нижче норми, тому прикрасьте робоче місце акваріумом або кулястою вазою. Від двоокису вуглецю і важких іонів, що утворюються в офісному повітрі, захистять кактуси. Поставте на робочому столі одну або два цих колючих рослини. І не забувайте частіше провітрювати кімнату.

Ось це посадка!

Робота в радість
Робота в радість

Стілець, на якому ви проводите довгі вісім робочих годин, повинен мати спинку. Сидіння хай буде в міру жорстким, але зручним. Сидіти потрібно, спираючись на 2/3 довжини стегна, зберігаючи між корпусом тіла і краєм столу не менше 5 см вільного простору. Не один, а обидва лікті повинні спиратися на стіл – тоді навантаження рівномірно розподілиться на всі групи м’язів. Ідеальна спинка крісла повторює вигини хребта і служить опорою для поясниці. Сидіння злегка нахиліть вперед – це розвантажує хребет.

Не виходячи з дому

Правильно організувати своє робоче місце важливо не тільки тим, хто трудиться в офісах, але і тим, хто працює вдома. Від роботи на дивані швидко втомиться спина, а звичка трудитися в халаті вже напевно не сприятиме появі свіжих неординарних ідей і трудовому настрою.

Якщо ви займаєтеся дистанційною роботою і ваш кращий друг і помічник комп’ютер або ноутбук, це не означає, що домочадці повинні відволікати вас і віднімати час. Щоб ваша робота не пішла нанівець, і ви вчасно встигли зробити задумане, – ось декілька порад:

1. По можливості виділіть для роботи окрему кімнату або хоча б відгородите частину кімнати під робочий кабінет ширмою або декоративною перегородкою, щоб члени вашої родини і недороблена домашня робота не відволікали вас від справ.

2. Навіть якщо у вас вільний графік роботи, краще все-таки продумати розпорядок дня і старатися його дотримуватися, наприклад, працювати з 9.00 до 18.00 з перервою на обід з години до двох. Інакше велика ймовірність того, що у трудовому пориві ви будете забувати пообідати, “харчуючись” прямо за робочим столом цукерочками і печивом, або навпаки, відлучившись “на хвилинку” помити посуд, виявите гору не прасування білизни і повернетеся до роботи набагато пізніше, ніж розраховували .

3. Ознайомте ваших домашніх і друзів з вашим графіком роботи і у відповідь на всі прохання типу «зробити невелике генеральне прибирання» («ти ж все одно вдома») або «з’їздити в магазин на іншому кінці міста» пояснюйте, що, незважаючи на те , що ви працюєте вдома, ви працюєте, а не дурня клеїте.

4. Робіть невеликі перерви кожні дві години. Не забувайте щодня виходити хоч ненадовго на вулицю – подихати повітрям і небагато розвіятися.

5. При сидячій домашній роботі прагніть знаходити час на фітнес або хоч би здійснюйте пробіжки і робіть зарядку.

Від правильно організованого робочого місця залежить ваш достаток, кар’єрний ріст, гарний настрій, а головне, -здоров’я.

Працюйте із задоволенням! 😉

Робота в радість
Робота в радість