Розчин для швидкого пробудження насіння

Розчин для швидкого пробудження насіння
Розчин для швидкого пробудження насіння

Старе насіння: ефективний спосіб пророщування

Потім знаходжу старі насіння з вичерпаним терміном придатності. Кілька разів просто викидала. А потім задумалась, чи є спосіб їх розбудити.

Виявилося, що це цілком реально. І, якщо все правильно зробити, сходи будуть досить хорошими. Особливо овочеві культури. Я перевірила різні народні методи і зупинила свій вибір на одному найефективнішому.

Вам знадобиться одни добре знайомий засіб, яке, швидше за все, знайдеться в аптечці. Він і продається в будь-якій аптеці. Думаю всі ви вже здогадалися, що мова йде про перекись водню 3% .

У рідини є й інші переваги. Вона відразу ж знезаражує насіння . А ще підвищує їх стійкість до різних захворювань.

Як це працює? Дуже просто. Перекись впливає на оболонку, яка захищає серцевину від пошкоджень. Покриття стає м’якше і податливіше. Також засіб видаляє плівку, що утворюється завдяки ефірним оліям. Таким чином волога швидше проникає всередину насіння , оживляючи їх.

Для отримання розчину змішайте 100 мл води і 1 ч. л. перекисю. У цю суміш занурте ваші старі насіння. Огірки, помідори, баклажани, перці і кабачки замочуйте протягом 2-3 годин. Насіння, які погано сходять, – 5 годин.

Потім злийте розчин, а насіння промийте чистою водою . Перекладіть їх на паперові рушники, щоб прибрати зайву вологу. Тоді буде простіше відокремити їх один від одного. Після чого висадіть в грунт або викладіть на ватний диск для пророщування.

Проростають навіть найстаріші! 🌱🌱🌱

Розчин для швидкого пробудження насіння
Розчин для швидкого пробудження насіння