Самостійне вивчення англійської мови – підбірка посилань і відеоканалів YouTube

Самостійне вивчення англійської мови - підбірка посилань і відеоканалів YouTube
Самостійне вивчення англійської мови - підбірка посилань і відеоканалів YouTube

Як самостійно вивчити англійську мову? Це питання сьогодні є актуальним для багатьох молодих людей. Адже знання мови дає набагато більші перспективи в професійному розвитку, кар’єрі та просто відкриває набагато більший світ ніж той, до якого ми звикли. Не буду писати багато лірики для чого вчити англійську мову, а відразу переходжу до діла.

В статті хочу поділитися посиланнями на користні ресурси та надати підбірку відеоканалів із YouTube, які присвячені вивченню англійської мови від портала ain.ua.

Автор статті вже, можна сказати, добре знає англійську для того щоб використовувати її в роботі, та для перегляду телебачення і фільмів англійською. За роки вивчення англійської мови я хочу поділитися трьома джерелами для вивчення англійської, які я досі використовую. Їх звичайно було дуже багато, але ці три вже роки зі мною і вони досі не набридли та дають можливість взяти з них все нові знання. Отже:

 1. EngVid.com – уроки англійської від носіїв мови у відеоформаті на YouTube. На сайті викладають постійно нові ролики, які ведуть різні вчителі. З гумором у ненав’язливій формі розказують і показують візуально на дошці різні нюанси.
 2. На смартфоні через подкаст-плеєр підписка на безкоштовні аудіо-уроки  від eslpod.com, які виходять регулярно по кілька уроків на тиждень. Лектор американець із Лос-Анджелеса дуже гарно подає матеріал і все пояснює в процесі. Вчити англійську в маршрутці по дорозі на роботу значно краще ніж слухати негатив оточуючих людей і беззмістовно споглядати у вікно. Також під час приготування їжі та хатньої роботи можна зайняти свої вуха і мозок корисною справою.
 3. Ну, і найприємніший спосіб вивчати англійську мову – це поєднання приємного з корисним, а саме, перегляд цікавих серіалів і фільмів в онлайні англійською мовою. Ось детальніша  інформація як це зробити максимально комфортно із сайтом ororo.tv. На сайті багато серіалів і фільмів, зручний інтерфейс користування, хороша якість відеоматеріалів і, що важливо, сайт постійно розвивається та поповнюється свіжими серіалами. Я на ньому вже 4 роки зависаю. Найбільша цінність сайту в тому, що є до всіх відео субтитри, при наведенні мишки на субтитри вмикається пауза і виводиться переклад слова чи фрази, потрібно виділити частину в субтитрах, яку хочете перекласти. Сайт платний, але дозволяє раз на добу переглянути одну серію чи фільм безкоштовно із функціоналом субтитрів. Можна дивитися на день і більше, але вже не будуть доступні субтитри. Ціни не кусаються і можна купити платну підписку для того щоб зняти всі обмеження.

Також раджу переглянути статтю, де я опублікував багато посилань. Це мій довгий шлях вивчення англійської самостійно. Інформація 4-річної давності і деякі ресурси вже можуть не працювати.

YouTube відео-канали для самостійного вивчення англійської мови

Англійська з Дженніфер

Канал підійде для новачків. Досвідчена вчителька англійської дохідливо роз’яснить премудрості граматики, яка багатьом студентам здається пеклом, навчить правильно писати і розмовляти навіть тих, хто тільки почав вивчати мову.

Дженніфер викладає англійську з 1997 року, так що на неї можна покластися. Вона говорить дуже повільно і супроводжує уроки текстом, щоб, у крайньому випадку, ви встигли погуглити незнайоме слово.

Англійська від BBC

На каналі культової міжнародної новинної служби BBC ви знайдете все, що потрібно для вивчення англійської мови. Тут викладають граматику, вимову, вивчають нові слова, слухають музику і дивляться фільми, щоб закріпити матеріал. А ще вчаться сприймати інформацію з новин.

На каналі є чіткий розклад. Понеділок – словниковий день. На початку тижня учні вивчають нові слова і вчаться краще їх запам’ятовувати. Вівторок – день граматики, середа – день новин (вивчення англійської за допомогою читання новин), четвер – розмовний день, а п’ятниця – день драми (перегляд розважальних роликів). Субота-неділя – вихідні.

Розмовляй з Дунканом

Це один з найстаріших і популярних YouTube-каналів від вчителів англійської мови. Містер Дункан безкоштовно навчає англійської з 2006 року, і його відео сумарно набрали більше 58 млн переглядів. Однак, щоб вчитися разом з містером Дунканом, потрібно вже мати базові знання англійської мови і, бажано, непоганий словниковий запас.

Містер Дункан – корінний англієць. У цьому і користь його каналу. Тут ви підтягнете розмовну англійську, вивчете багато крилатих фраз і афоризмів, відшліфуєте вимову і засвоїте складні конструкції.

Ситуативна англійська мова

Канал від школи іноземних мов EF.com. Все відео поділені на три секції. Спочатку актор зображає ситуацію, потім викладач роз’яснює, що сталося, а в кінці студент практикується, майже як у школі – заповнюючи прогалини в запропонованих пропозиціях.

У самому кінці викладач, чий голос, як правило, звучить за кадром, дуже проникливо вас похвалить. Що приємно і мотивує. А актори, розігрують різні життєві ситуації англійською, досить веселі хлопці, так що нудно не буде.

Реальний англійська

Якщо у вас вже є досвід спілкування з іноземцями, ви, напевно, знаєте, що англійська мова може бути дуже різною і звучати деколи абсолютно невпізнанно. Спробуй розбери, що там бурмоче так званий кокні, а з ірландцями і того складніше. Навіть американці і канадці розмовляють дуже по-різному.

На цьому каналі ви навчитеся розуміти акценти, що дуже важливо для тих, хто часто працює з іноземцями. Адже реальна англійська дуже відрізняється від тієї, що нам викладають на курсах або в університеті.

Англійська за хвилину

Особливість каналу в тому, що кожен урок триває всього декілька хвилин. Таким чином, ви можете вивчати англійську під час перерв на роботі або поїздки в громадському транспорті. Навіть водії в пробках, теоретично, можуть засвоїти пару-трійку нових фраз, стоячи на світлофорі.

Курси підготовлені новинною службою Voice of America і сфокусовані, насамперед, на граматиці і словниковому запасі. Однак, майте на увазі: тут ви вивчаєте саме американську англійську.

Англійська мова для бізнесу

Цей канал буде дуже корисним для тих, хто вже знає англійську, але бажає заглибитися в мову бізнесу. На каналі вчать обговорювати ділові питання в різних сферах: менеджмент, фінанси, економіка, право.

Кожне відео – це ситуація, яка неминуча в діловому спілкуванні. Наприклад, вас навчать чемно відмовляти, якщо угода невигідна вам. Або заглибитися в деталі договору, щоб врахувати всі нюанси і відстояти інтереси компанії.

Цікава англійська

Якщо вам часто доводиться мати справу з британцями, незайвим було б вивчити поширені в Англії ідіоми, вирази і мовні комбінації. І цей канал призначений якраз для вивчення таких. Ось, наприклад, що означає фраза «A bit fishy»? Трохи … рибний? Звучить, як повна маячня. Насправді ні, і на каналі Linguaspectrum вам пояснять, що насправді означає дане словосполучення. Заінтриговані? Тоді уважно дивіться відео.

Однак, крім фірмових фраз британців, на каналі можна вивчити безліч нетипових слів, рідкісних конструкцій, характерних саме для британців, і підтягнути вимову.

Англійська з Рейчел

Інша справа, якщо ваш бізнес зав’язаний на американцях. Тоді незайвим буде відточити американський акцент і навчитися вимовляти слова так, щоб люди в США від вас не жахалися. Це саме те, навіщо Рейчел створила свій канал.

Читайте по губах і повторюйте. Зовсім скоро ви заговорите як типові мешканці Нью-Йорка.

Англійська поступово

Родзинка каналу в тому, що він цілком розбитий за рівнями англійської. Корисні відео і уроки тут без зусиль знайдуть як новачки, так і ті, хто знає англійську на середньому рівні. Навіть носіям розмовної англійської буде чому повчитися.

Короткі відео допоможуть вам підвищити свій рівень знання англійської мови, удосконаливши словниковий запас і сприйняття на слух.

І не починайте “з понеділка”, а вже сьогодні. Натхнення вам і терпіння ! 😉

Самостійне вивчення англійської мови - підбірка посилань і відеоканалів YouTube
Самостійне вивчення англійської мови – підбірка посилань і відеоканалів YouTube

12 Comments on Самостійне вивчення англійської мови – підбірка посилань і відеоканалів YouTube

 1. А ми Водимо нашого хлопчика школи з 3 років. Дуже задоволені результатом! Дитина в 4 роки чудово орієнтується в англійській мові, з задоволенням відвідує кожне заняття, заняття, проходить у веселій ігровій формі, з піснями, іграми, в невимушеній обстановці. За досить невисоку плату дитина отримує море позитиву, веселе спілкування, і безцінні знання, що знадобляться в майбуьтньому

 2. Пропоную Вашій увазі національний продукт – миттєвий безкоштовний англійсько-український перекладач http://www.m-translate.com.ua.

  Взагалі M-translate підтримує 104 мов та безліч напрямків перекладу, але у вивченні саме англійської він чудово допомагає.

  Є перекладний словник, який являє собою збірку слів, що опубліковані у двох варіантах: в оригіналі та у перекладі. Крім того, поряд з перекладом вказуються типові приклади вживання цих слів у тих чи інших значеннях.

  • Чудовий перекладач! Дуже допомiг менi, коли я готовалась до TOEFL. Але скажу одразу, що самоосвiти недостатньо. Я не змогла здати TOEFL. Менi довелося пiти на курси, курси +самоосвiта це вдала комбiнацiя)))) Я одразу обирала курси, де проводять екзамени TOEFL/APTIS та iн. http://www.underhub.com.ua/kursy-angliyskogo-yazyka-ot-underhub-language-centre/ Iнтенсивний курс просто чудовий!

    • Нiчого дивного не бачу))) бачу дивне, коли забороняють мову, на якiй говорить 50% населення. Пicля 25+ рокiв її використання. У Штатах наприклад нiхто не дивується багатомогностi, чи вiдсутностi тієї або іншої мови. Англiйська – основа. Але це не означає, що обов’язково повинна будти на всiх вебсайтах.

     • Ви напевно звернули увагу, що сайт українською мовою для української аудиторії. І ваша рекомендація вчити одну іноземну мову з допомогою іншої іноземної мови якась не зовсім доречна на мій погляд.

     • Я звернула увагу на те, що дiскримiнацiя стала дуже модною в Українi. Дискримiнацiя – це деградацiя нацїї. На мiй погляд. I ще, на мiй погляд, доречнiсть рекомендацїї нехай оцiнює аудиторiя, а не модератор сайту. Сайт для аудиторїї? Чи для Вас окремо?

     • Ок, нехай оцінює аудиторія, я ваш комент із посиланням туди не видалив, може й комусь пригодиться. На рахунок дискрімінації не зовсім розумію про що ви. Я навпаки вважаю, що в нас швидше дискримінація української мови.

     • Людина повинна мати право вибору. Я усе життя чула навколо себе росiйську. Це зовсiм не заважає менi вiльно володiти українською мовою. Це чудова, красива мова! Але також я можу вільно використовувати російську мову. Це мій особистий вибір. І до того ж в цій школі вчителі питають, на якій мові зручніше отримувати інформацію. Вони однаково добре володіють і російською i українською. Мова викладача залежить вiд особистих потреб студента))) А те, що на їх сайті немає українського мови – це швидше недороблення, ніж глобальне недолік школи))) Школа гарна, добре навчають. Менi дуже допомоло це сдати тест.

 3. Нещодавно зявився ще один ресурс для самостійного вивчення англійської мови https://trkrai.com/?m0prm=25&m1prm=106&entry=0

  Розрахований він, правда, на нинішніх і майбутніх держслужбовців і депутатів різних рівнів, але може бути корисним і для старшокласників та студентів, для людей різних професій, які працюють як в Україні, так і за її межами. Курс називається Рік англійської мови в Україні, тож складається він з 365 уроків, які додаються поступово з урахуванням досвіду вивчення мови передплатниками курсу. Мета курсу – оволодіння живою розмовною мовою.

 4. Класні ресурси зібрано в статті, але так, як довгий час працюю за комп’ютером, то для навчання більше люблю використовувати паперові матеріали. Для розширення словникового запасу знайшла картки для вивчення англійських слів – чудовий інструмент: https://1wisepresent.com/

Comments are closed.