Шестиструнна класика: що треба знати про класичні гітари

Як би не розвивався і не вдосконалювався у технічному плані світ музики, класичні гітари https://muzline.ua/uk/klasychni-hitary/ не втрачають популярності. На початку ери електрогітар фахівці вважали, що еру класики закінчено, але роки і історія довели зворотнє. Сьогодні академічний іспанський інструмент з нейлоновими струнами є колосальною частиною світової музичної культури, грі на ній навчаються десятки тисяч людей по всьому світу, твори складають сучасні композитори класичного і авангардного напрямку. В нашому матеріалі – цікава інформація від фахівців по гітарам інтернет-магазину Музлайн, для тих, хто цікавиться світом музичних інструментів.

Звідки з’явилася класична гітара

Історія існування класичної гітари нараховує декілька століть – вона є прямим нащадком старовинних мавританських струнних інструментів, що прийшли в Європу за часів мавританського правління в Іспанії. Власне, сьогодні іспанська гітара вважається взірцем і еталоном класичного інструменту, який шанують музиканти всього світу. Від середньовіччя і до сьогодні гітара пройшла довгий еволюційний шлях – змінилася форма її корпусу, кількість та тип струн, змінився і тембр звучання у бік більшого сустейну та кантиленності. Майстри вдосконалили технологію виробництва і зрештою прийшли до єдності форми та змісту, те, що можна було довести до еталона і стандартизувати – було стандартизовано і прийнято за взірець для виробників по всьому світу.

Сьогодні існують та користуються попитом:

  • концертні гітари майстрого виробництва;
  • професійні та напівпрофесійні моделі серійного виробництва;
  • учбові то зменшені дитячі гітари для навчання грі.

Іще один підвид класичних гітар, технічно вдосконалених, – електро акустичні моделі з нейлоновими струнами і п’єзо звукознімачем. Така формація дозволяє підсилювати звучання класики, яке за сучасними мірками є доволі тихим, обмеженим в динаміці.

Де навчатися?

Традиційно грі на класичній гітарі навчають у музичних школах, коледжах та консерваторіях. Це – шлях для тих, хто хоче займатися професійно, він охоплює декілька років життя, потребує зусиль та таланту.

Іще один спосіб – приватні заняття з викладачем чи репетитором. Вони підходять і для просто зацікавлених, хто хоче спробувати, не заглиблюючись, і для тих, хто навпаки потребує більше часу та уваги для розвитку музичних здібностей.

Експерт інтернет-магазину Muzline нагадує також, що є іще один шлях – самонавчання, але він підходить не для всіх і, звичайно ж, не гарантує результату.