
Часник – це одна з культур, яку ми збираємо раніше всіх з грядок. Тому після його збору залишається вільне місце, яке у багатьох простоює до нового сезону. Але ж можна на місці часнику посадити щось інше.
Хочу вам запропонувати кілька варіантів, які я використовую для своїх часникових грядок щороку:
- Квіти. Після посадки часнику, ви можете прямо між ним висадити якісь квіти. Найбільше підходять для цього айстри. Спочатку квіточки будуть служити відмінним захистом від сонця, затуляючи собою часник. А після збору врожаю, заповнять порожнечі і грядки будуть виглядати веселіше.
- Петрушка. Коли буде залишатися 2 тижні до збору врожаю, замочіть насіння петрушки. І після того, як ви зберете часник, то можете відразу ж на його місці посадити петрушку. А оскільки ця зелень зростає досить швидко, то незабаром у вас буде своя свіжа петрушка.
- Огірки. Коли ви зберете часник, то можете висадити огірочки. Тільки доведеться провести деякі процедури, щоб вони стали швидше плодоносити.
- Коренеплоди. На порожніх часникових грядках відмінно приживуться редиска, редька і дайкон. Ці культури не вимагають багато сонячного світла. Коренеплоди ростуть швидко і на початку вересня ви зможете вже зібрати урожай.
- Ремонтантна полуниця. Після збору часнику, можна висадити кущі полуниці, які в кінці сезону порадують солодкими ягідками. Однак є недолік – в наступному році ви не зможете на це місце посадити часник.
Якщо ви не любите таку полуницю, то порожні грядки можна засадити сидератами, а восени на їх місці посадити суницю або полуницю.
Чому краще не залишати грядки порожніми?
Вільний ґрунт від посадок швидко заростає бур’яном, від якого дуже складно потім позбутися. Якщо ж земля занадто виснажена, і ви хочете, щоб вона відпочила, то посадіть сидерати.
Таким чином ви захистите ділянку від появи бур’янів і одночасно збагатите землю корисними речовинами. Я для цього використовую завжди фацелію. Рослина живить ґрунт і не потребує постійного догляду.
