fbpx

Школа готує нас до життя у світі, якого не існує

Школа готує нас до життя у світі, якого не існує
Школа готує нас до життя у світі, якого не існує

“Школа готує нас до життя у світі, якого не існує”.
Альбер Камю

Школа готує нас до дорослого життя – впевнена, що ви чули такі слова не раз.

У школі ми вивчаємо найнеобхідніші предмети, вчимося правильної поведінки у соціумі. Школа – своєрідний стартап для нашого подальшого життя. Проте, чи насправді це так?

Чому більшість школярів недолюблює відвідувати свій навчальний заклад, коли всі запевняють, що  школа – це наш другий дім?

Пояснення досить просте й можливо суперечливе: нас навчають не зовсім тому, що пригодиться в майбутньому. Підлітки висиджують години, слухаючи про атоми, будову всесвіту і теорему Піфагора, але як вони застосують свої знання в рутинних справах? Не заперечую, будь-яка інформація не є зайвою, і це корисно розширювати свій кругозір. Однак, чому б вчителям не розказати про те, як побороти невпевненість в собі, чи як вирішувати конфлікти з людьми. Цей список безкінечний, адже коли підлітки переходять на наступний етап – університет – вони губляться. Що робити з цим світом, коли ти весь останній рік вчив магнітні поля і закономірності успадкування ознак?

Нас готують до світу без недоліків, у якому легко жити з забитою підручниками головою.  Але це більше схоже на утопію з сторінок книжки, ніж на нашу реальність.
Той факт, чи отримаєш ти корисну інформацію по “виживанню”  у дорослому житті, залежить лише від любові вчителя до свого предмету. Це дійсно приємно, коли він ділиться своїм досвідом, розповідає якісь цікаві історії, а не відбуває урок строго по програмі і все: “ви вільні”. Їхнє бажання чомусь нас дійсно навчити помітне одразу, і хотілось би побільше таких педагогів.

Не хочеться проявляти якусь нелюбов до школи, бо якби там не було, це значна частина нашого життя. Там наші перші друзі, кохання і спогади, які залишаться назавжди. І так виходить, що нас вчать не вчителі, а величезне скупчення людей і обставин під назвою “шкільне життя”.

Тому хотілося б звернутися до майбутніх педагогів, чи тих, хто уже викладає. В великій кількості програмних матеріалів, які потрібно донести, знаходьте час для маленьких життєвих настанов для нас – випускників. Бо ми цього потребуємо як ніхто, щоб не загубитися в власному кошмарі під назвою доросле життя.

Школа готує нас до життя у світі, якого не існує
Школа готує нас до життя у світі, якого не існує