Скільки мл в столовій ложці: таблиця об’єму рідких продуктів

Скільки мл в столовій ложці: таблиця об'єму рідких продуктів
Скільки мл в столовій ложці: таблиця об'єму рідких продуктів

В кулінарних рецептах часто згадується точну кількість необхідних інгредієнтів, і недосвідчені господині не завжди знають, як їх відміряти. Для цього потрібні кухонні ваги, мірна ложка або мірний стакан, однак не на кожній кухні вони є. У крайньому випадку можна скористатися столовими приборами, якщо точно знати, скільки мілілітрів в столовій ложці і чайній.

Маса в 1 ст. л.:

Найменування Кількість грамів
Мед 35
Крупа гречана 25
Молоко згущене 32
Борошно пшенична 30
Цукровий пісок 25
Пшенична крупа 30
Томатна паста 33
Рис 25
Молоко сухе 20
Сіль 30
Какао 23
Лимонна кислота 22
Кава натуральний 26
Крохмаль картопляний 30
Вівсяні пластівці 13
Мак 18
Мелений горіх 20
Чорний перець 12
Яєчний порошок 17
Желатин 15

Відмірювати рідини простіше всього. Але вони бувають різні, умовно розрізняють такі види:

  • справжні (вода, оцет, вино);
  • щільні (молоко, вершки, сиропи, рідкий мед);
  • густі суміші (сметана, згущене молоко, томатна паста).

Ложки теж бувають різних видів. У кожної людини на кухні є кілька наборів. Вони відрізняються візуально і за обсягом. Щоб дізнатися місткість ложки, яка знаходиться у вас, існує кілька способів. Найпростіший — це порівняти її з пластмасовою ємністю для ліків, що додається до сиропів. Відміряти рідину спочатку пластиковою мірною, а потім тією, що є у вас, і порівняти показники. Так ви дізнаєтеся точну кількість мл продукту в столовій ложці, яка знаходиться на вашій кухні і похибка вимірювань буде мінімальною.

Скільки мл у столовій ложці води

Для приготування страв на кулінарних сайтах дається точна кількість мілілітрів води. При приготуванні випічки (тортів, кексів), дитячого харчування необхідно суворо дотримуватися рецепту. Для цього потрібно знати, скільки води в столовій ложці. Одна столова ложка стандартного зразка містить 15 мл води. Цікавий факт, що вага води дорівнює її обсягом, тобто 18 мл води має масу 18 г.

Скільки мл у столовій ложці води
Скільки мл у столовій ложці води

 

Скільки мл в столовій ложці оцту

У рецептах оцет вказують мл. Але відміряти його не складно. Це справжня рідина, її маса дорівнює об’єму. Приблизно 15 мл оцту в столовій ложці. Знання його точної кількості необхідно господині для консервації, при приготуванні випічки, салатів, соусів, запіканні м’яса, риби, овочів. Це прекрасна заправка і консервант.

Скільки олії в столовій ложці

Щоб дізнатися, скільки мл олії в столовій ложці, потрібно знати його вигляд. Який обсяг різних видів цього продукту містить один великий приклад:

Олія Скільки мл містить 1 ст. л.
Рослинна (соняшникова) 20
Вершкове масло 18
Оливкова 19
Лляна 15
Кунжутна 25

Ці дані необхідні кулінару для приготування салатів, фритюру, піци, випічки і десертів.

 

Обсяг чайної і столовій ложки

При приготуванні їжі необхідно знати обсяг чайної і столової ложки. Спеціальні кулінарні таблиці вказують кількість для сипких продуктів з гіркою і без неї. Вважається, що 1 ч. л. – 5 мл, а 1 ст. л. – 15. Маючи інформацію про те, скільки мл містить кухонний інвентар, і, володіючи кулінарної таблицею, ви майстерно приготуєте страву будь-якої складності.

За матеріалами