Скільки зберігається риба після розморожування?

Деякі продукти, на жаль, псуються дуже швидко. До них належить і риба — смачне та корисне джерело білку й інших поживних речовин. Щоби продовжити свіжість та користь улюбленої їжі якомога довше, її необхідно заморозити. Але перед цим враховувати всі нюанси розморожування риби.

Що таке розморожування та чому не можна заморожувати рибу повторно

Розморожування — це процес перетворення льоду, що міститься в тканинах мороженого продукту, на воду. Під час цього його температура підвищується до 0-1 градусу за Цельсієм і відбуваються незворотні процеси руйнування. Це денатурація білка, окислення жиру і витікання тканинного соку. Поступово продукт псується. Особливо швидко, коли він сирий.

Морепродукт починає виділяти шкідливі речовини вже через кілька годин після вилову. Нечищена й не випотрошена тушка залишається свіжою не довше ніж 24 години. Якщо її випатрати й почистити, термін придатності збільшиться до двох діб.

Процес розпаду надзвичайно швидкий. Якщо не приготувати сиру рибу вчасно, її доведеться викинути. Інакше є дуже високий ризик харчового отруєння, тому за правилами дари моря потрібно заморозити якомога швидше після вилову. І після розморожування їх уже не заморожують повторно.

Скільки зберігається риба після розморожування?
Скільки зберігається риба після розморожування?

Усі способи розморожування риби

Щоби майбутні страви вийшли смачними й не розвалилися, рибу важливо правильно розморозити. Є різні способи це зробити. Небажано, щоби нечищена тушка відтавала до кінця. Злегка підморожена, вона очиститься набагато легше і швидше.

Розморозити дари моря можна:

  • у холодильнику;
  • на повітрі;
  • у воді;
  • у духовці.

Найкращий спосіб — це повільне розморожування риби в холодильнику на нижній полиці або зовні, у низький температурній зоні. Треба викласти продукт на тарілку та дати льоду час розтанути самому. Так м’ясо розморозиться без втрати смакових якостей. Але суттєвий мінус методу в тому, що на відтавання піде кілька годин залежно від розміру. Двокілограмова тушка буде розморожуватися протягом доби.

Для розморожування в духовці треба покласти рибу на нижню решітку і виставити температурний режим до 30°. Або використовувати конвекцію за температури від 0° C.

Філе риби не бажано класти у воду, навіть підсолену, адже поживні речовини в його складі будуть зруйновані, а текстура і смак зміняться на гірше. Також м’ясо вбирає воду, а це впливає на його якість. Тож такий спосіб ліпше використовувати лише для цілої тушки й тільки у випадку, коли немає можливості зачекати.

Як розморозити морепродукти у воді:

1. Знайти поліетиленовий пакет, щоби вмістилася вся тушка.

2. Помістити її в пакет, а його — у посуд відповідного розміру.

3. Поставити миску під струмінь холодної проточної води (тепла й гаряча можуть нашкодити смаковим якостям) і потримати рибу так 15-20 хвилин.

Як зберігати розморожені морепродукти

Термін зберігання риби залежить від способу її приготування. Оптимальна температура для заморожування не має перевищувати мінус 18° C. А для зберігання в холодильнику підходить до плюс 5 градусів за Цельсієм.

У морозилці сирі морепродукти будуть лежати від кількох місяців до року, залежно від виду. Після розморожування вони придатні в їжу не довше двох днів. У замороженому вигляді гарячі копчені закуски не псуються до місяця, а холодного — до двох. В’ялена риба пролежить приблизно два місяці, а солена — чотири. Але після розмороження все це ліпше з’їсти за три доби.

Печене, смажене, варене м’ясо, пироги й запіканки краще з’їдати за один-два дні. Якщо їх довелося заморозити, то після відтавання варто вжити їх одразу. Але перед тим додатково обробити страву: прокип’ятити, підсмажити.

Щоб уникнути непотрібних ризиків для здоров’я й завжди отримувати задоволення від натурального смаку, купуйте морепродукти тільки в надійних постачальників. Компанія Seadora — це завжди свіжий улов для ваших кулінарних шедеврів!