Способи як правильно зігнути металеву смугу

Робота з металом передбачає виготовлення виробів з металевих смуг (скоби, хомути, кронштейни). Дехто вважає, що зігнути металеву дугу під силу не кожному. Звісно, в цьому є трохи правди, але це можна зробити без деформацій та з мінімумом похибок у конфігурації. Це досить просто, операція не вимагає занадто складних інструментів.

Металеві смуги використовуються для великої кількості ремонтних робіт. Придбати металеві смуги можна тут. Потрібно обирати товар, що відрізняється якістю. Краще робити це у перевірених виробників, таких, як наш магазин. Металеві смуги використовуються у виготовленні офісних меблів, конструювання огорож, будівництва промислових будівель, прокладки комунальних мереж і т.п.

Також виріб широко застосовується в машинобудівній галузі для виробництва різних вузлів і деталей. Це можуть бути гайки, ресори та інші механізми. Металева смуга підходить для виробництва різноманітних виробів металопрокату: куточків, гнутих профілів. Крім цього, металеві смуги використовуються для виготовлення ріжучих предметів, кріплень, і для заземлення будинків. Це далеко не всі перераховані сфери використання даного сегмента металопрокату.

Характеристики металевих смуг

Для виготовлення продукції часто використовується сталь та її сплави. Метал має тенденцію до акуратної обробки і зберігання гарного вигляду. Він служить довгий проміжок часу. Всі ці фактори обумовлюють широке використання металевої смуги в різних галузях промислової та будівельної індустрії. Крім того, металева смуга має демократичну вартість.

Як правильно зігнути металеву смугу?

Згинання смуги під кутами в сторону площини проводиться на звичайних слюсарних лещатах, якщо потрібно виготовити одиничний виріб або декілька одиниць. У разі дрібносерійного виробництва знадобиться верстат для гнуття металевої смуги. При необхідності його можна зробити своїми руками.

Згин смуги на ребро

Якщо згинання буде проводитися на шпальтах різної ширини, то потрібно зробити кілька колодок з прорізами, що відповідають калібру, який буде оброблений. Але саморобний інструментарій, при всій своїй привабливості та дешевизні, все ж поступається промисловому, функціонал якого значно вище. Ручний інструмент виготовляється у вигляді універсальних пристроїв, в яких тільки змінюються насадки та важелі, або у вигляді цілих наборів, де кожен механізм виконує тільки одну, максимум дві функції.

При цьому їх вартість не надто висока навіть для новачків. Пошук необхідних деталей для саморобного верстата, збірка, підгонка і настройка буде коштувати не набагато менше, навіть у разі належної слюсарної кваліфікації. Навіть з використанням найдешевших інструментів та матеріалів працювати верстати для гнуття будуть дуже довго.

Згин смуги у кільце

В цьому випадку смуга розміщується поміж роликів і притискається гвинтовим механізмом. Під час обертання приводного ролика смуга починає рухатися між ним і опорними, та загинатися в бік приводу. Після повного проходу смуги виходить практично ідеальне кільце. Якщо зробити держак телескопічним, щоб можна було зробити довше плече, то можна виконувати згинання на кільце смуги практично будь-якої товщини без особливих фізичних зусиль.

Даний верстат для згинання металевих смуг майже не має відмінностей від заводських інструментів. Правильний вибір матеріалів забезпечить якість виробництва. Потрібно обирати лише якісні матеріали, тому що від цього залежить ефективність результату.