Створення рукотворних образів: вибір схеми

Створення рукотворних образів: вибір схеми
Створення рукотворних образів: вибір схеми

З давніх-давен люди вишивали рукотворні образи власноруч, використовуючи для цього лише нитки, голку і тканину. Згодом напрямок декоративно-прикладного мистецтва трохи змінився. Крім ниток, умільці почали використовувати відкалібрований бісер. Процес вишивки хоча захоплюючий, але складний. Щоб його максимально спростити, досвідчені майстрині використовують готові схеми, нанесені на тканину.

Рукотворні ікони

Перед тим як приступити до виготовлення великої картини на релігійну тематику, необхідно як мінімум освоїти базові техніки. Найзручніше практикуватися на невеликих схемах. В інтернет-магазині «Голочка» кожна майстриня зможе знайти підходящі матеріали на будь-який смак і бюджет. Ознайомитися з асортиментом схем вишивок на релігійну тематику можна за посиланням https://igolochka.com.ua/catalog/shemy-dlya-vyshivki-biserom-religiya-0.

Ікони мають особливу енергетику. Процес їх вишивання повинен приносити задоволення, заспокоєння. Важливо тверезо оцінювати свої сили і вибирати схеми, враховуючи рівень майстерності. В іншому випадку позитивні емоції зміняться на втому, що може призвести до вигоряння і втрати інтересу до заняття.

Щоб вишита ікона була акуратною і красивою, важливо здобувати виключно якісні схеми. Серед найпопулярніших виробників можна відзначити:

  • БС «Солес»;
  • «Юма»;
  • «Бісерок»;
  • «Хобі Арт» і т. д.

Ці виробники добре зарекомендували себе на ринку, і багато майстринь вже оцінили всі переваги вишивки на якісних, яскравих схемах. Використовуючи їх, вдається реалізувати навіть найсміливіші ідеї.

Особливості вишивки ікон

Купивши схему, багато майстринь дивуються, адже мало хто знає, що лики святих не можна покривати бісером. Відповідно, вишивати можна лише фон і оздоблення. Чим якісніше схема, тим простіше буде працювати з нею. Також слід дотримуватися таких правил:

  • вишивати, враховуючи рекомендації виробника, заповнюючи поспіль кожну клітину;
  • правильно розраховувати довжину нитки. Її повинно вистачати на 1 ряд;
  • перед вишивкою підготувати бісер, розклавши його по квітам на білій тканині;
  • вирівняти нитку, використовуючи віск;
  • щоб спростити процес вишивки, схему бажано закріпити в рамці або п’яльцях.

Ікона — це в першу чергу оберіг, тому після завершення робіт важливо її освятити в храмі. Щоб рукотворний образ виглядав презентабельно, його можна прикрасити рамкою.

Джерело: сайт https://igolochka.com.ua/