Тонкі пакети стають платними. Держава затвердила для них єдиний тариф – 2-3 гривні за штуку

Тонкі пакети стають платними. Держава затвердила для них єдиний тариф: одна торбинка коштуватиме від двох до трьох гривень.

Відзавтра в Україні заборонено розповсюджувати надтонкі та тонкі пакети, які у народі називають “майками”, задарма. Згодом вони і зовсім мають зникнути. Колись їхній винахід вважали проривом, а тепер із пластиком бореться увесь світ.

Обійтися без пластику можна. Це доводить світовий досвід. Україна стала 87-ою країною в списку тих, що обмежили або й геть заборонили пластик.

Завтра стартує перший етап. Тонкі пакети стають платними. Держава затвердила для них єдиний тариф: одна торбинка коштуватиме від двох до трьох гривень.

Другий етап розпочнеться в березні наступного року .Тоді вже навіть продаж таких мішечків буде під забороною. Виняток – для м’яса, риби та сипучих товарів.

Ну і третій етап запланований на 2023 рік. Доти пластикові пакети мають геть зникнути з обігу.

“Немає технологій переробки такого одноразового пластику. Його можна вивезти на полігон, що заборонено і небажано. Інша альтернатива – його можна спалити, а спалення – це шкода навколишньому середовищу”, – пояснює т.в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Єдиний вихід у такій ситуації – просто перестати ними користуватися. До прикладу, зараз кожен українець використовує пів тисячі пластикових мішечків на рік. Ними захаращені водойми і поля. Потім мікропластик потрапляє в організм тварин і самих людей. За тиждень кожен з українців з’їдає цілу кредитку.

Альтернативою целофану може стати біорозкладний пакет, від якого максимум за чотири місяці, залишиться тільки пил.