ТОП-3 новин України за вихідні 28-29 травня

ТОП-3 новин України за вихідні 28-29 травня

Сьогодні для українців немає нічого дорожчого за перемогу. Це ще раз продемонстрував 29 травня переможець Євробачення-2022 гурт KALUSH ORCHESTRA. За підтримки шоумена та волонтера Сергія Притули на онлайн-аукціоні в Інстаграмі кубок, виграний на конкурсі, було продано за рекордні $900 тис. Саме стільки запропонувала за статуетку відома більш ніж у 190 країнах біржа криптовалюти WhiteBIT, яка працює з Bitcoin, Ethereum, Tether, Ripple, Dogecoin та іншими альткоїнами. Виручені гроші музиканти спрямують на закупівлю комплексу безпілотників PD-2 для ЗСУ.

Непогані гроші приніс музикантам і рожевий капелюх, в якому лідер гурту Олег виступав на конкурсі. Його купили за 11 млн грн! 

Невже нарешті? І знову ні

У неділю 29 травня багато користувачів Мережі особливо уважно переглядали новини України через чергову хвилю чуток про смерть російського лідера. Надії мільйонів поки не виправдалися — одне видання новин просто вирішило підігріти до себе інтерес, випустивши статтю з припущеннями про те, що Путін міг померти вже давно, а його місце займає двійник. Як би там не було насправді, на перебіг військових дій ця інформація не впливає. Крім того, вона навіть не є новою, оскільки активно обговорювалася близько десяти років тому під час президентського розлучення.

Утім, певний оптимізм вселяють заяви Лаврова про те, що зі здоров’ям російського лідера все дуже добре. Адже давно відомо, що інформацію, яку озвучує очільник МЗС Росії, слід сприймати з точністю до навпаки.

Росіяни продовжують красти українське зерно

Окупанти продовжують свою «визвольну місію» і на українських елеваторах. Міністр аграрної політики та продовольства М. Сольський повідомляє про безліч скарг на мародерство та пограбування, які загарбники здійснюють на окупованих територіях. При цьому мародери не відвозять зерно для потреб населення своєї країни, а намагаються продавати його за валюту. Наприклад, суховантажне судно «Матрос Позинич», яке було завантажено 27 тис. тон українського зерна в Севастополі, на початку травня вирушило до Єгипту. Після відмови єгипетської влади купувати крадене судно змінило курс на Сирію і 27 травня прибуло до Латакії. CNN стверджує, що протягом останніх 4 тижнів це вже другий такий рейс. Про реакцію сирійської влади наразі нічого невідомо. Є інформація, що одночасно з «Матросом Позиничем» у Севастополі вантажилися зерном ще 2 судна аналогічної місткості. Одне було помічено під час проходження протоки Босфор, уздовж узбережжя Туреччини.