Торгівля в інтернеті: як не стати жертвою шахраїв

Торгівля в Інтернеті: як не стати жертвою шахраїв
Торгівля в Інтернеті: як не стати жертвою шахраїв

Торгівля в інтернеті стає дедалі популярнішою. А причина проста: розміщувати оголошення про товар можна у будь-який час, в будь-якому місці. Вам потрібен лише смартфон чи планшет і доступ до мережі. Це значна економія часу. 

Крім того, такий спосіб дозволяє добре зекономити кошти. Адже є можливість порівняти ціни на різних сайтах і вибрати оптимальний варіант.

Де купувати 

Якщо ви ще не маєте досвіду продажу в інтернеті, але хочете спробувати свої сили, прислухайтеся до наших порад. Як показує досвід, краще продавати на перевірених майданчиках, наприклад Дошка оголошень – перевірений і надійний майданчик і для торгівлі, і для покупок. Тут ви можете знайти оголошення і про оренду квартир, продаж авто, придбати товари для саду, городу. А вибір товарів для дітей просто вразить. Крім того, ви знайдете багато корисних речей відпочинку, а також товари для краси і здоров`я. Всі оголошення розміщені у тематичних рубриках, тому шукати легко і зручно.

З чого починати

  • Обирайте легкі продукти, невеликі за розмірами (наприклад, китайські дрібнички). Їх зручно зберігати, та й доставка поштовими службами нижча. 
  • Ретельно вибирайте продукт. Спробуйте виділятися. Адже продукти, яких мало на ринку зазвичай користуються особливою популярністю. Наприклад, в`язані іграшки, мило ручної роботи, прикраси тощо. 
  • Займайтеся тим, на чому ви розумієтеся. Дуже часто у покупця виникає багато запитань про обраний товар. Тому потрібно бути готовим відповісти на них. Тут принцип простий: подобається мода – обирайте одяг, любите подорожувати – обирайте туристичне спорядження. Тоді зможете запропонувати покупцеві те, що йому потрібно. Погодьтеся, якщо людина продає мисливські рушниці, а сама ніколи не полювала і не дуже розуміється у їх видах, досягти успіху важко. 
  • Враховуйте сезонність. Ще один важливий критерій для торгівлі в інтернеті. Так, надувні іграшки і матраци для пляжу купують влітку, а новорічні прикраси – перед новим роком. Не забувайте про це!
  • Старайтеся виділятися. Якщо ваше оголошення буде стандартним, то продати товар буде не так легко. Запропонуйте покупцеві то, чого нема в інших продавців: це може бути швидка доставка, оригінальна упаковка, швидка доставка чи інші приємні бонуси. Ваше оголошення має «зачепити» потенційного покупця!
  • Якісні фото. Це половина успіху справи, адже покупець не має можливості побачити товар «вживу», оцінити матеріал, якість чи міцність виробу. Тому детальні фото, які «розповідають» про товар якнайбільше, дуже потрібні.

Безпека – понад усе

Майже щодня у новинах ми чуємо про недобросовісних продавців і покупців у мережі. Тому варто бути дуже обережним. 

Зокрема, фахівці рекомендують: 

  1. Для транзакції потрібно лише номер банківської карти. Прізвище, ім’я та по батькові власника картки знати не обов`язково.  І зарахування коштів відбувається без участі працівників банків. Тому якщо вам телефонують нібито з банку, то найчастіше це шахраї. 
  2. Не можна передавати нікому будь-яку конфіденційну інформацію по банківській картці (пін-код, CVV-код, паролі, цифри, які приходять в sms-повідомленнях). 

Як визначити шахрая

Оскільки шахраї знаходять нові і нові схеми, як нажитися на довірливих покупцях, то розпізнати їх не завжди легко. Найчастіше це випадок, коли дорогий товар продається за дуже низькою ціною. В такому випадку краще обирати оплату після отримання. Однак в такому випадку продавці часто вимагають повну оплату і одразу зникають із зв`язку.  Така форма дуже поширена. 

Крім того, зверніть увагу, чи відповідає опис товару фотографії, а також уточніть всі деталі, які вас цікавлять. Будьте обережні,  і пам`ятайте, що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці!