
Вишиванка… Традиційний національний одяг, який зробив українських майстрів відомими на весь світ! Сьогодні це вбрання знане та бажане у багатьох країнах, і саме тому багато модниць прагнуть купити вишиті сорочки для дівчат: https://vzhe-vzhe.com/divchatam/vishivanki/ . Яскраве, уквітчане вишивкою вбрання можна побачити не тільки на відомих артистах і політиках, а навіть на зірках Голівуду. Поєднання краси, практичності та оригінальності є секретом популярності одягу, який ніколи не перестане бути актуальним.
Замовити якісні та недорогі вишиванки можна на сайті виробників: https://vzhe-vzhe.com/divchatam/vishivanki/ . Тут дбайливо дотримуються мудрих традицій – обирають для сорочок найкращі матеріали та вкладають у кожний виріб частинку душі. Приміряючи новеньку сукню або сорочку, більшість з нас не замислюється про історію одягу та несподівані «цікавинки», пов’язані з нашим улюбленим вбранням.
Перші вишиті сорочки з’явилися дуже давно і слугували оберегом від злих сил. Традиційним місцем для оздоблення геометричним орнаментом був низ та комір. Для релігійних обрядів і свят наші пращури мали окремі вишиванки. Кожне немовля вже при народженні отримувало першу вишиту сорочечку. Характерний орнамент був на вбранні скіфів і трипільців.
Прикрашання одягу вишивкою вважалося суто жіночою справою. В давніх родинах українців прати чоловічу сорочку дозволялося тільки матері або ж дружині. До весілля україночки повинні були вишити своєму нареченому святкову сорочку.
Кожному регіону України притаманна власна автентична вишивка, вона відрізняється від інших орнаментом і технікою виконання. В давні часи по сорочці можна було визначити, з якої частини України приїхала людина.
Переважна більшість сучасних орнаментів прийшло до нас з язичницьких часів. Найпопулярнішими з них є солярні (сонячні) символи – громовий знак, восьмикутова зірка. До солярної символіки належать також кола, сварги або свастики. До християнських символів належить хрест, косий хрест, гілочки верби, голуб.
Національними орнаментами сьогодні прикрашають не тільки одяг. Вони зустрічаються на посуді, текстилі, меблях, сумочках та гаманцях. Трендом останніх років стали каблучки та підвіски з кольоровою «вишивкою» з емалі, а також – оздоблення капотів автомобілів улюбленими візерунками.
Як бачите, знання про українську вишиванку не тільки допоможуть стати більш освіченою людиною. Це – маленькі підказочки для тих, хто прагне привнести у свій стиль «свіжу хвилю», жити натхненно і мудро. Вражаючий асортимент вишитих сорочок та суконь допоможе кожному виявити власний дизайнерський талант та створити індивідуальний і яскравий образ.