Цікаве про вишиванки: це повинен знати кожний українець

Цікаве про вишиванки: це повинен знати кожний українець

Вишиванка… Традиційний національний одяг, який зробив українських майстрів відомими на весь світ! Сьогодні це вбрання знане та бажане у багатьох країнах, і саме тому багато модниць прагнуть купити вишиті сорочки для дівчат: https://vzhe-vzhe.com/divchatam/vishivanki/ . Яскраве, уквітчане вишивкою вбрання можна побачити не тільки на відомих артистах і політиках, а навіть на зірках Голівуду. Поєднання краси, практичності та оригінальності є секретом популярності одягу, який ніколи не перестане бути актуальним.

Замовити якісні та недорогі вишиванки можна на сайті виробників: https://vzhe-vzhe.com/divchatam/vishivanki/ . Тут дбайливо дотримуються мудрих традицій – обирають для сорочок найкращі матеріали та вкладають у кожний виріб частинку душі. Приміряючи новеньку сукню або сорочку, більшість з нас не замислюється про історію одягу та несподівані «цікавинки», пов’язані з нашим улюбленим вбранням.

  • Перші вишиті сорочки з’явилися дуже давно і слугували оберегом від злих сил. Традиційним місцем для оздоблення геометричним орнаментом був низ та комір. Для релігійних обрядів і свят наші пращури мали окремі вишиванки. Кожне немовля вже при народженні отримувало першу вишиту сорочечку. Характерний орнамент був на вбранні скіфів і трипільців.

  • Прикрашання одягу вишивкою вважалося суто жіночою справою. В давніх родинах українців прати чоловічу сорочку дозволялося тільки матері або ж дружині. До весілля україночки повинні були вишити своєму нареченому святкову сорочку.

  • Кожному регіону України притаманна власна автентична вишивка, вона відрізняється від інших орнаментом і технікою виконання. В давні часи по сорочці можна було визначити, з якої частини України приїхала людина.

  • Переважна більшість сучасних орнаментів прийшло до нас з язичницьких часів. Найпопулярнішими з них є солярні (сонячні) символи – громовий знак, восьмикутова зірка. До солярної символіки належать також кола, сварги або свастики. До християнських символів належить хрест, косий хрест, гілочки верби, голуб.

  • Національними орнаментами сьогодні прикрашають не тільки одяг. Вони зустрічаються на посуді, текстилі, меблях, сумочках та гаманцях. Трендом останніх років стали каблучки та підвіски з кольоровою «вишивкою» з емалі, а також – оздоблення капотів автомобілів улюбленими візерунками.

Як бачите, знання про українську вишиванку не тільки допоможуть стати більш освіченою людиною. Це – маленькі підказочки для тих, хто прагне привнести у свій стиль «свіжу хвилю», жити натхненно і мудро. Вражаючий асортимент вишитих сорочок та суконь допоможе кожному виявити власний дизайнерський талант та створити індивідуальний і яскравий образ.