У Житомирі було створено перший інтерактивний музей науки

Державний університет «Житомирська політехніка» відкрив перший у місті інтерактивний музей науки та поширених у світі технологій. Проєкт створювався спільними зусиллями співробітників університету та студентської лабораторії мехатроніки MechLab, яка брала активну участь у створенні всіх музейних експонатів.

Основна мета музею

Зараз у музеї представлено 30 експонатів, які наочно пояснюють виникнення природних явищ та механізми їх дії. З їхньою допомогою всі відвідувачі можуть самі перевіряти, як працюють закони природи.

Основна мета музею – показати школярам та студентам, що наука буває цікавою, видовищною та захопливою, пробудити у них інтерес до навчання. Для вивчення принципів роботи всіх експонатів вистачить близько 60 хвилин. Надалі вони регулярно оновлюватимуться, а експозиція буде динамічно змінюватися. Також у музеї передбачено простір для дітей та членів сімей ветеранів війни, загиблих учасників бойових дій, військовослужбовців запасу.

Що можна подивитися у музеї?

Представлені в інтерактивному музеї експонати розділені за різними напрямками. Першим гостей «зустрічає» центр 3D-друку, де всі предмети зроблені за допомогою 3Д-принтерів. З нього починається екскурсія музеєм. Потім можна присісти на стілець Будди, який складається з 2500 гострих цвяхів.

Демонстрація ефекту чорних дір здійснюється на прикладі «Маріанського жолоба». Явище магнетизму пояснюють з допомогою конструювання різних фігур із магнітних деталей. За допомогою частотної трубки можна зрозуміти, як виглядає та чи інша частота звуку. Для демонстрації поширення звуку повітря використовується створений із пластикових труб музичний інструмент. А перетворення механічного руху на енергію показують на прикладі динамо-машини.

Демонстрація золотого правила механіки здійснюється за допомогою «Крісла Мюнхгаузена». Для ознайомлення з ефектом відбивання та заломлення світла передбачено окреме приміщення оптичних ілюзій. Також відвідувачі можуть подивитися на:

Знайшлося місце і розвагам – усім охочим пропонують спробувати зав’язати шнурки, користуючись лише плоскогубцями.

Є у музеї наукова бібліотека та комп’ютерна аудиторія. Крім екскурсій усі охочі можуть відвідати уроки з 3D-друку. Найближчим часом музей поповниться котушкою Тесли, торнадо-виром та іншими цікавими експозиціями.