Водохресний святвечір. Народні прикмети, ворожіння, традиції

Водохресний святвечір
Водохресний святвечір

18 січня, напередодні свята Богоявління, православні християни святкують Водохресний святвечір. Вечір цього дня вважається часом великих приготувань перед святом Хрещення Ісуса Христа.

Водохресний святвечір
Водохресний святвечір

Головний обряд – водоосвячення. В усіх церквах проходять богослужіння, під час яких згадують тексти Святого Писання, які стосують Хрещення Господа Іоаном Предтечею. По закінченню літургії проводять обряд водоосвячення. Прийнято вважати, що в цей день будь-яка вода володіє чудотворчими силами: може зцілювати та змивати гріхи.

Водохресний святвечір
Водохресний святвечір

З давніх часів прийнято в цей день вирубувати хрестоподібні ополонки та згодом здійснювати омивання. Саме в цей день, від крижаної води ви не захворієте, а навпаки зцілитеся. У народі є вірування, що вода осячена в цей день не втрачає свої чудотворчі властивості протягом цілого року. Тому воду осячену у Водохресний вечір дбайливо зберігають та використовують лише у крайніх випадках.

Як ворожити на Водохресний святвечір?

Увечері на Святвечір дівчата збираються ворожити. Для цього магічного дійства підходять всі різдвяні й хрещенські ворожіння.

Побачення з судженим уві сні
1. Покладіть під подушку гребінець і скажіть: ” Суджений-ряджений, причешу мені голову “. Суджений з’явиться у сні і зачеше голову.
2. Візьміть наперсток солі, наперсток води, змішайте і проковтнете. Лягаючи спати, потрібно сказати: “Хто мій суджений, хто мій ряджений – той пити мені дасть”. Суджений у сні і приносить у сні пити.
3. Покладіть під подушку чотирьох карткових королів і скажіть: “Хто мій суджений, хто мій ряджений – той приснися уві сні”. Суджений сниться уві сні у вигляді якого-небудь короля.

Водохресний святвечір. Народні прикмети, ворожіння
Водохресний святвечір. Народні прикмети, ворожіння

У щирій молитві можна просити здоров’я у другий Святвечір.

А ще на другий Святвечір потрібно обов’язково зосереджено помолитися. Адже саме цими днями небо відкрите до людських благань, і Бог виконає будь-яке прохання. Головне, щоб помисли були чистими й добрими.      

Водохресний святвечір
Водохресний святвечір

Народні прикмети на 18 січня:

 1. Якщо на Водохресний вечір сніг іде – чекай доброго врожаю зернових культур
 2. Якщо дме сильний південний вітер, то літо буде дощовим, з великою кількістю гроз
 3. Якщо вночі зірок не видно, і небо похмуре, то грибів восени буде дуже мало
 4. Сильна хуртовина 18 січня – до хорошого врожаю
 5. Якщо на деревах мало снігу, то і ягід зовсім не буде. Якщо ж сніг, навпаки, вже погнув гілки на деревах – чекай багатого врожаю
 6. Повний місяць у цей день віщує розлив річок навесні
 7. Якщо випав сніг у Водохресний святвечір – прикмета до того, що рік буде врожайним
 8. Якщо хтось із членів сім’ї хворіє, його потрібно обкласти водохресним снігом, і хвороба відступить. Говорили, що такий спосіб допомагає при болях в ногах і голові.
 9. Якщо у Водохресний Святвечір скупатися в лазні, це дозволить отримати здоров’я і красу
 10. Сніг 18 січня кидали в колодязь, щоб вода в ньому не зіпсувалася
 11. Якщо в цей день на вікнах і дверях накреслити крейдою хрести, то, за прикметами, можна захиститися від нечистої сили.

Миру, здоров’я, кохання та теплої атмосфери у вашому домі! І хай ваші прохання почує Господь!

Автор: Nina K.