Все, що ви хотіли знати про грейпфрути: цікаві факти

Цитрусові люблять багато – за смак, аромат, користь, широкі можливості для застосування. В окрему категорію виділяються грейпфрути – гіркуваті великі плоди в товстій шкірці.

Їх ще називають «виноградними фруктами» – з легкої подачі ямайських торговців. Великі плоди ростуть на деревах великими гронами на зразок виноградних. Вважається, що грейпфрут – гібрид помело і апельсина.

Грейпфрути почали активно застосовуватися в 17 столітті, але вчені досі постійно відкривають нові цікаві особливості даного фрукта. Цитрусам приписували здатність лікувати ожиріння, виводити токсини, потім викликати утворення ракових пухлин. Зараз популярність грейпфрута відроджується, його використовують для зміцнення здоров’я, в якості основної складової різних дієт. До речі, різновидів даного фрукта існує близько 20, виростають плоди в тропіках, на Кавказі. Читайте про грейпфрути детальніше в нашому огляді.

Вітамінна бомба і натуральний антидепресант

У грейпфрутах міститься близько половини добової норми вітаміну С для дорослої. Регулярне включення плодів в раціон запобіжить хвороби, зміцнить імунітет. Також в м’якоті грейпфрута є ефірні олії, які перешкоджають стресам, покращують настрій. Всього один плід в день – і працездатність підніметься в рази.

Підтримка ШКТ і удар по шкідливому холестерину

Користь грейпфрута для травної системи багато в чому обумовлюється присутністю рослинних волокон, що стимулюють перистальтику. Можна вживати плоди як профілактичний засіб при хронічних запорах.

Також цитрус непогано допомагає від поганого холестерину. Якщо мета саме очистити організм, вибирайте плоди з м’якоттю насиченого рожевого відтінку – в них пектину набагато більше, ніж в інших сортах.

Для серця і судин

Грейпфрути багаті антиоксидантами – речовинами молодості і краси. У складі присутні Нарінгенін, каротиноїди. Калій підтримує судини і серце, незамінний в якості засобу профілактики атеросклерозу.

Гепатиту С і діабету – ні

Грейпфрут – протидіабетичний фрукт, він знижує рівень інсуліну в крові. Даний ефект забезпечується за рахунок наявності в складі нарингенина, підвищує чутливість до інсуліну. Введення фрукта в раціон допоможе підтримувати оптимальний рівень цукру в крові і не дасть масі тіла різко зростати.

Профілактика гепатиту С – ще один спосіб вживання цитруса. Це, звичайно, не вакцина, але високий вміст нарингенина зводить ризики зараження до мінімуму. Позитивні результати вже підтверджені, хоча поки що питання активно вивчається.

На сторожі стрункості

Регулярне вживання грейпфрутів поряд з гранатовим соком і печінкою корисно при недокрів’ї. Секрет з тих же каротиноїди і антиоксиданти. Грейпфрутові дієти – не міф. Райський плід реально допомагає в гонитві за стрункістю. Він запускає активні процеси травлення, допомагає виводити шкідливий холестерин, знижує апетит. Всього пара часточок – і смакові рецептори прокинуться, а бажання з’їсти більше, ніж слід, пропаде.

Так що грейпфрут – виключно корисний плід. Головне не забувати про почуття міри і не з’їдати занадто багато цитруса на добу. Проконсультуйтеся з лікарем – з деякими лікарськими засобами фрукт не сумісний. Велика кількість кислоти в раціоні не рекомендується людям з підвищеною кислотністю шлунка. Будьте здорові!